Смартфони та комп'ютери позбавляють сну та здоров'я

Британські соціологи з'ясували, що середньостатистична людина сьогодні проводить більше часу за комп'ютером і телефоном, ніж у сні. Експерти попереджають, що постійна робота з електронними девайсами негативно впливає на якість сну, що позначається і на загальному здоров'ї людини.

Смартфони та комп'ютери позбавляють сну та здоров'я
Багато хто з нас відкладають у бік улюблений планшет або ноутбук прямо перед відходом до сну, і відразу ж беруть у руки телефон після того, як прокидаються. Електронні гаджети стали неодмінними супутниками людини, як на роботі, так і вдома. Ми користуємося ними і під час поїздок з роботи додому, так що контакт з комп'ютерами, смартфонами і планшетами є практично безперервним.

Проведене у Великобританії соціологічне дослідження показало, що жителі країни витрачають на сон, в середньому, 8 годин і 21 хвилину. При цьому на роботу з девайсами вони витрачають 8 годин і 41 хвилину. У 81% користувачів смартфонів телефони включені весь час, навіть коли люди знаходяться в ліжку. 40% дорослих і підлітків зізнаються в тому, що телефони будять їх ночами.

Люди також проводить більше часу щоранку за перевіркою електронної пошти й інтернету (51%), ніж за вживання сніданку (18%) і гігієнічними процедурами (32%). Експерти попереджають, що таке сильне захоплення електронними девайсами негативно позначається на якості сну і здоров'я в цілому.

Попередні дослідження показали, що відображаюче девайсами блакитне світло порушує природні ритми організму людини, змушуючи мозок вважати, що замість ночі настав день. Це припиняє виробництво меланіну - гормону сну, через що люди перебувають у стані неспання.