Медики назвали нескладні способи продовжити життя

Всупереч популярній гіпотезі про те, що довголіття залежить від генів, багато дослідників вважають, що половина, а то і більше факторів молодості залежить від звичок та способу життя самої людини. Видання The Telegraph попросило авторитетних експертів в області антиейдж-медицини відповісти, якими доступними засобами дійсно можливо продовжити своє життя.

Медики назвали нескладні способи продовжити життя
Як пише The Telegraph, після розшифровки генома людини вчені прийшли до висновку, що гени визначають тривалість життя всього на 50%. Деякі дослідники вважають, що генетика ще менш значима і впливає на здатність довго не старіти всього на 35-45%.

«Будь-яка людина може додати собі від 4 до 15 років у порівнянні з середньостатистичною тривалістю життя», - цитує вчених видання.

На їхню думку, переконливим доказом того, що люди здатні самостійно продовжувати собі життя корисними звичками і харчуванням, є досвід Японії і Ісландії. Статистика цих країн в останні роки претендує на найбільшу тривалість життя в світі.

Для продовження молодості доводиться від чогось відмовитися, а що, навпаки, ввести у своє життя, підкреслюють фахівці. Вони склали перелік факторів, контроль над якими належить людині і які в дійсності сприяють довголіттю. Ефективність даних звичок була неодноразово підтверджена під час наукових досліджень.

Дотримання кожної умови може збільшити життя відразу на кілька років. Зокрема, медики повідомили, що:

- хороший сон продовжує життя на 5-6 років;
- відмова від куріння - на 15 років;
- фізична активність - на 3-6 років;
- щоденний сміх – на 5 років;
- збільшення рідини в раціоні - на 5 років;
- зменшення споживання цукру – 4-6 років;
- зниження жирної їжі в раціоні і збільшення білкової – на 4 роки.