Відмова від ряду продуктів захищає від інсульту

Дослідження, про яке пише American Journal of Clinical Nutrition, показало, що зміни в способі харчування можуть надавати терапевтичний ефект. Здорова їжа, як переконалися вчені, на 30% знижує ризик постраждати в зрілому віці від інсульту або інфаркту.

Відмова від ряду продуктів захищає від інсульту
Автори дослідження, фахівці з Королівського коледжу Лондона, перевірили, який вплив на здоров'я дорослих людей робить перехід з типово британської дієти з великою кількістю бекону, яєць і солодкої їжі на більш збалансовану і насичену поживними речовинами. Вони встановили, що відмова від продуктів, насичених жиром і цукром, на третину зменшує ймовірність судинних патологій, що призводять до інсульту або інфаркту, у людей у віці від 40 років і старше.

У рамках експерименту дослідники вели спостереження за станом серцево-судинної системи у групи з 160 осіб, що погодилися на три місяці перейти на здорову їжу. За час дослідів добровольці схудли, в середньому, на 1,3 кілограма, а рівень холестеролу в крові учасників впав на 8%. Крім того, покращали показники артеріального і ниркового тиску, а також частоти серцебиття. Всі ці чинники помітно знижують ризик інфаркту, інсульту або інших проблем з судинами у віці від 40 років і більше.

На думку керівника проекту Тома Сандерса, більша частина серцевих нападів та інсультів відбувається раптово серед людей, які не входили до групи ризику до цього. Він радить переходити в певному віці на більш здорове харчування, не чекаючи критичного випадку, в якості профілактики. «Перехід з класичної британської дієти, багатої жирами, сіллю і цукром, на фрукти, овочі і рибу помітно знижує ці шанси», - пояснив експерт.