Куріння зовсім не допомагає заспокоїти нерви

Думка курців про те, що сигарети допомагають їм заспокоюватися, не відповідає дійсності. Вчені з Університетського коледжу Лондона з'ясували, що любителі сигарет на 70% частіше страждають від тривожних станів і депресій.

Куріння зовсім не допомагає заспокоїти нерви
Курці на 70% частіше стикаються з депресіями і тривожними станами, як встановили британські вчені. На щастя, відмова від куріння може допомогти впоратися з цими станами, а значить, він позитивно впливає на психічне здоров'я людини в цілому.

Дослідники виявили, що рівень тривожності та депресивності, спостережуваний у колишніх курців, приблизно співпадає з аналогічним показником у людей, які ніколи не курили. Крім того, він значно нижче того рівня, який відзначається у діючих курців. Автори дослідження спостерігали за 6 500 чоловік у віці від 40 років і старше. 18,3% курців страждали від депресії та тривожних станів. У ніколи не паливших, цей показник становив 10%, а у тих, що кинули палити - 11,3%.

Це перше подібне дослідження, яке вивчило вплив куріння на психічне здоров'я людини, зіставивши ці показники з самопочуттям людей, які кинули палити, або ніколи не курили. До числа тих, що кинули палити ставилися тільки ті люди, які порвали зі шкідливою звичкою більше року тому.

Дослідження спростовує популярне судження про те, що куріння заспокоює нерви. Насправді саме сигарети і роблять людину більш тривожною і депресивною, а відмова від куріння допомагає привести психіку в норму.