Медики перевірили,чи заразне сидіння унітазу

Багато хто знає, що на сидінні унітазу в великій кількості скупчуються мікроби, - і тому використовують спеціальні накладки або серветки. Проте вчені з США стверджують: це абсолютно марна міра!

Медики перевірили,чи  заразне  сидіння унітазу
Фахівці з інфекційних захворювань з університету Вандербільта перевірили, наскільки можуть бути заразним сидіння унітазу. Підвівши підсумок перевірки, провідний автор дослідження, професор превентивної медицини Вільям Шаффнер заявив, що одноразові сидіння для унітазів працюють хіба що як засіб психологічного спокою, а не бар'єр для патогенів.

Втім, це ще не привід засмучуватися. Справа в тому, що, на думку експерта, заразитися чимось, сівши на унітаз, практично не можливо. «Дослідження підтвердили, що ні венеричні, ні гастроентерологічні інфекції через сидіння на унітазах не передаються. Бактерії на них дійсно є, але шкіра надійно оберігає організм від проникнення мікробів усередину», - заявив експерт.

Однак варто зазначити, що даний висновок медиків вірний лише в тому випадку, якщо шкіра людини, що стикається з сидінням унітазу, не пошкоджена - не має свіжих порізів або подряпин. Крім того, інфекціоністи знову підкреслили те, як важливо при відвідуванні туалету ретельно мити руки. Як стверджують медики з США, що проводили дослідження, мити руки в даному випадку треба кілька разів, при цьому змиваючи мило тільки через 20 секунд після намилювання.