Доведено: кинувши палити, ви... схуднете!

Плануєте почати нове життя? Саме час: у вчених є вагомий аргумент, який точно змусить вас відмовитися від згубної звички - куріння. Раніше вважалося, що сигарета - один зі способів зберегти фігуру. Виявляється, все зовсім навпаки.

Доведено: кинувши палити, ви... схуднете!
Якщо відомий факт про те, що 12 сигарет в день скорочують тривалість життя на 10 років, вас не лякає, то ми знаємо ще один аргумент проти цієї шкідливої звички. Не можете позбавитися від зайвої ваги? Винна в цьому може бути саме сигарета. Вчені довели, що нікотин зовсім не пригнічує відчуття голоду і вже тим більше не сприяє схудненню.

Аналітики провели серію тестів, у яких брали участь курці з ожирінням, повні некурящі люди, курці з нормальною вагою і некурящі з нормальною вагою. Піддослідним запропонували спробувати різні страви і розповісти про свої відчуття. Дослідження показало, що після перекуру у людей виникає бажання з'їсти щось не зовсім корисне. Плюс до всього, куріння притуплює смакові рецептори: ви не здатні об'єктивно оцінити, наскільки солодку і жирну їжу вживаєте.

За статистикою, понад 20% жінок у всьому світі бояться кинути палити через ту саму потенційну можливость набрати вагу. Однак їм нема про що турбуватися. Нові дослідження доводять: якщо ви наберете зайву вагу, то не більше 4-5 кілограмів, з якими згодом зможете розквитатися. Але цікаво інше: 16% екс-курців помітно худнуть.

Щоб не набрати вагу, а ще краще - позбутися від неї, слід довіритися експертам і змінити своє меню. Професор Роберт Уест з Університетського коледжу в Лондоні рекомендує вживати цільнозернові продукти з високим вмістом клітковини. Повільні вуглеводи, які в них містяться, запобіжать різкому підвищенню рівня глюкози в крові, а значить, ви не випробуєте бажання поласувати цукром.

Замінити шматок торта зможе жувальна гумка або льодяники без цукру. Уникайте гострої їжі і алкоголю - після них гарантовано захочеться покурити. Тягу до нікотину допоможуть запобігти фрукти - апельсини і банани.

Лужні продукти - зелені боби, родзинки, інжир, шпинат і горіхи теж допоможуть зміцнити вашу силу волі.

Ходьба, біг підтюпцем або плавання також допоможуть утриматися від куріння.

І ще одна приємна новина, підкріплена статистичними даними. Більшість жінок, які кинули курити, самі того не підозрюючи, стають адептами здорового способу життя. Реальних плюсів у відмові набагато більше, ніж міфічних мінусів.