Електронні сигарети теж викликають сильну залежність

Електронні сигарети викликають таку ж залежність, як і традиційні. До такого висновку прийшли американські вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско.

Електронні сигарети теж викликають сильну залежність
Вживання електронних сигарет викликає таку ж фізичну і психологічну залежність, як і традиційне куріння. Вся справа в тому, що в цих гаджетах міститься рідкісний різновид нікотину, який народжує найпотужніше звикання. Цей висновок був отриманий після того, як в ході іншого дослідження вчені виявили, що поступове зниження кількості нікотину в сигаретах не допомагає курцям кинути палити. І лише один любитель сигарет з 136 в ході дослідження зміг відмовитися від куріння завдяки цій тактиці протягом року.

Електронні сигарети часто розглядаються в якості альтернативи традиційного куріння для тих людей, хто насправді не хоче кидати. Вони не спалюють тютюн, а нагрівають і випарюють рідину, що містить нікотин і інші аромати. У ході дослідження вчені вирішили визначити рівень нікотину в цій рідині і з'ясувати його тип. З трьох різновидів нікотину дослідники виявили в рідинах для електронних сигарет найбільш сильну форму - так званий очищений нікотин, який дуже легко поглинається організмом.

Що ще більш важливо, дослідники з'ясували, що рівень нікотину в електронних сигаретах часто не збігається з тим, що говориться на упаковках. Вчені довели, що через високий вміст рідкого нікотину, який швидко призводить до утворення залежності, шанси на відмову від куріння у любителів електронних сигарет мінімальні.