Як часто потрібно міняти зубну щітку: порада стоматологів

Щоденне використання зубної щітки призводить до природного зносу щетинок.

Правильна чистка зубів - це важлива складова догляду за порожниною рота і загального здоров'я. Однак навіть найякісніша зубна щітка не зможе виконувати свої функції безкінечно.

Щоденне використання зубної щітки призводить до природного зносу щетинок, що робить її менш ефективною в боротьбі з зубним нальотом і бактеріями.

Як часто потрібно міняти зубну щітку?

Експерти рекомендують міняти зубну щітку кожні 3 місяці або раніше, якщо щетинки стали зношеними і слабкими, втратили форму або відламалися. Також необхідно міняти зубну щітку після хвороби, особливо якщо це було інфекційне захворювання.

Як вибрати правильну зубну щітку?

При виборі зубної щітки, слід враховувати форму і розмір головки щітки, м'якість щетинок і тип щетини. Для більшості людей підходить середня м'якість щетинок, але якщо у вас чутливі зуби або ясна, краще вибрати щітку з м'якими щетинками.

Також майте на увазі, що електричні зубні щітки можуть бути більш ефективними у видаленні зубного нальоту і можуть бути кращим вибором для людей з обмеженою рухливістю.

Як доглядати за зубною щіткою?

Щоб зубна щітка була більш ефективною і довше служила, слід правильно доглядати за нею. Після використання щітку необхідно ретельно промити водою і залишити на повітрі для висихання.

Не рекомендується зберігати щітку в закритому контейнері або близько до інших щіток, щоб уникнути накопичення бактерій. Також майте на увазі, що зубну щітку потрібно міняти навіть частіше, якщо вона була в контакті з кимось іншим або впала на брудну підлогу.