П'ять овочів, які краще їсти вареними

Вважається, що овочі та фрукти більш корисні в сирому вигляді. Теплова обробка руйнує зв'язку між складними вуглеводами, перетворюючи їх на прості і легкозасвоювані. Для багатьох овочів і фруктів це і справді вірно. Але не для всіх.

П'ять овочів, які краще їсти вареними
1. Шпинат

Цей зелений листовий овоч містить просто фантастичну кількість корисних нутрієнтів: кальцій, залізо, магній, бета-каротин, лютеїн і безліч антиоксидантів. Теплова обробка дозволяє нашому організму краще засвоювати ці речовини. Кількість засвоюваного кальцію, приміром, підвищується після теплової обробки шпинату аж у три рази! Так що сміливо і щедрою рукою кладіть шпинат в пироги, запіканки, супи і рагу. Якщо ж хочете використовувати шпинат в салаті, то можна просто обдати його окропом і потримати в окропі буквально хвилину.

2. Помідори

Вони особливо цінні через високий вміст в них лікопіну - антиоксиданту, здатного ефективно боротися з серцевими захворюваннями і з раком, особливо з раком передміхурової залози. На жаль, свіжі помідори розлучаються тільки з 4% цієї корисної речовини. Теплова обробка допомагає вивільнити і засвоїти більшу кількість лікопіну. В цьому відношенні корисні також всілякого роду томатні соуси і томатна паста, оскільки на виробництві томати в обов'язковому порядку піддаються термічній обробці. Слідкуйте тільки, щоб в пасті або соусі було поменше солі. Зверніть увагу і на в'ялені помідори - вони теж зазнали теплової обробки, і кількість засвоюваного з них лікопіну більше, ніж у сирих помідорах.

3. Гриби

Гриби піддають тепловій обробці, щоб зробити їх не тільки корисними, але й безпечними. Лише деякі види грибів можна вживати в сирому вигляді. Але навіть ті, які можна (наприклад, шампіньйони), в сирому вигляді дуже важкі для перетравлення, і їх вживання може запросто призвести до непереварення. У грибів дуже щільна клітинна структура, так що теплова обробка допомагає грибам краще засвоюватися, вивільняє корисні речовини і руйнує токсини, які потенційно можуть перебувати в грибах.

4. Морква

Як відомо, морква рясніє бета-каротином - антиоксидантом, який організм перетворює в вітамін А. А це вітамін не тільки краси, що допомагає в боротьбі зі зморшками, але і вітамін здоров'я, необхідний у тому числі і для хорошого зору. Сиру моркву і бета-каротин організму перетравити і засвоїти важкувато. Теплова обробка, особливо з додаванням невеликої кількості жирів, підвищує харчову цінність моркви, допомагає організму засвоювати бета-каротин і покращує вироблення вітаміну А .

5. Кале (кучерява капуста)

Капуста кале - рослина родини капустяних, хоча більше вона схожа на кучерявий листовий салат. У Росії вона поки не отримала великого визнання, а от на Заході вона - лідер дієтичного харчування. Цей низькокалорійний і багатий клітковиною овоч можна вважати лідером за вмістом речовин, необхідних для організму. У складі цього овочу є повноцінний білок, який засвоюється набагато легше, ніж тваринний. Крім того, в кале є незамінні жирні кислоти омега-3, які необхідні для молодості організму. До її складу входить також аскорбінова кислота, зміцнююча імунітет і допомагаюча протистояти різним вірусам та інфекціям. Крім того, кале рясніє різними антибактеріальними і антиканцерогенними речовинами. Термічно оброблена кале допомагає зменшити рівень холестерину в крові і поліпшити роботу травної системи. Сира кале теж має холестерин-знижувальні функції, але в набагато меншому ступені. Капусту кале можна гасити з м'ясом або грибами, як звичайну білокачанну, додавати в гарніри, соуси, перші і другі страви. Капусту для салату можна обдати окропом і потримати в гарячій воді кілька секунд.