Топ-7 засобів, шкідливих для вагітних

Під час вагітності жінкам часто доводиться відмовлятися від багатьох звичних речей. Не є винятком і косметика, адже далеко не вся продукція, яку пропонують модні бренди, нешкідлива для здоров'я майбутнього малюка.

Топ-7 засобів, шкідливих для  вагітних
1. Косметика, насичена вітаміном А
Вітамін А міститься в ретинолі - антивіковому компоненті, що входить до складу багатьох кремів.
Його висока концентрація небезпечна для плоду. Щоденна норма цієї речовини в організмі вагітних не повинна перевищувати 100 мкг.

2. Засоби з саліциловою кислотою

Саліцилова кислота відмінно справляється з запаленнями і «чорними точками» на обличчі. Але вся біда в тому, що підвищений вміст в організмі вагітної жінки антибактеріальних речовин може призвести до уроджених дефектів у плоду. Тому майбутнім мамам краще на якийсь час забути про акне, вугрі та прищі, і приступити до їх лікування тільки після народження малюка.

3. Косметика з ароматами і сильними запахами

Сильні запахи шкідливі вагітним, можуть викликати токсичне отруєння, що неодмінно позначиться на здоров'ї дитини. Причому негативний вплив можуть надати не тільки незнайомі, але і звичні аромати.
На час вагітності жінкам краще відмовитися від парфумерії або, в крайньому випадку, користуватися м'якими дитячими шампунями, милом і кремами з ледве відчутним ароматом.

4. Відбілювачі шкіри

В основі продукції, вирівнюючої колір шкіри, лежить гідрохінон або глутатіон. І та, і інша речовина активізує процеси вироблення меланіну, через що шкіра набуває більш світлого відтінку. Однак під час вагітності організм жінки не повинен піддаватися впливу каталізаторів, так як через їх дію шкірний покрив плода може бути деформований.
Таким чином, виводити пігментні плями до появи немовляти на світ не рекомендується. Якщо ж зовсім невтерпіж, відбілити шкіру можна натуральними засобами.

5. Лаки для нігтів

Не кажучи вже про те, що рідина для зняття лаку дуже токсична, в самому лаці міститься величезна кількість шкідливих речовин. Експерти стверджують: «безпечної» формули лаку не існує. Це обман, чергова вигадка рекламників. Факти говорять про зворотне.
За статистикою, у багатьох працівниць манікюрних салонів з'являються на світ хворі (якщо не мертвонароджені) діти. Вони досить сильно відстають у своєму розвитку через те, що їх матері часто дихали шкідливими випарами.

6. Автозасмага

В групу забороненої косметики для вагітних входять і домашні, і салонні засоби. Справа в тому, що в автозасмазі міститься дігідроксіацетон (DHA).
Всмоктуючись у кров, ця речовина може стати причиною мутації ДНК плода.

7. Аерозолі


Про розпилювачі (лаки для волосся, дезодоранти-спреї і т. д.) вагітним краще на якийсь час забути. Величезний мінус цих косметичних засобів полягає в тому, що їх дуже легко вдихнути. При вдиху токсичні речовини осідають на слизовій і таким чином швидко просочуються в людський організм, що шкідливо особливо вагітним.