Канцерогени в косметиці: знай ворога в обличчя

Спочатку давайте розберемося, що ж таке канцерогени?

Канцерогени в косметиці: знай ворога в обличчя
Канцерогени (від латинського слова canser - рак) - це хімічні речовини, які істотно підвищують загрозу виникнення злоякісних пухлин в організмі.

Вчені з'ясували, що канцерогенні речовини входять до складу близько 30% від усієї косметики, що продається на полицях магазинів. Звичайно, їх дози малі, але вони мають властивість накопичуватися в організмі.Ретельно стежте за тим, з чого складається та чи інша косметика.

Наводимо список найбільш шкідливих для організму речовин:

• DEA (diethanolamine) - це речовина, яка входить до складу очищувальних засобів для обличчя (пінка, молочко, лосьйон, а також креми).

• TEA (Trithanolamine) - популярний консервант. Він не шкідливий як окрема речовина, але в реакції з нітратами утворює небезпечний продукт nitrosamines.

• BHA (бета-оксі кислота) - найчастіше зустрічається в косметиці, призначеній для боротьби з акне, вугровій висипки і для очищення. Якщо ви проходите курс, застосовуючи засіб, до якого входить бета-оксі кислота, то це не страшно. Головне - не застосовувати його довго, адже у великих кількостях речовина стає дуже шкідливою. Максимум - 3 тижні застосування.

• BHT (Butylated Hydroxytoluene) - канцероген, який використовується як антиокислювач в кремах. Іноді його можна зустріти навіть у продуктах харчування. У багатьох країнах він заборонений.

Також шкідливими речовинами є лаурилсульфат натрію (SLES), лаурилсульфат натрію (SLS), ізопропіловий спирт. Вони призводять до свербіння, алергії та інших проблем. Вони дешеві, утворюють хорошу піну і тому часто використовуються в косметиці.