Міфи і правда про пластику грудей

Пластична хірургія зараз популярна, як ніколи, (хоча, більшість жінок по трохи починають відмовлятися від цієї ідеї), особливо пластикп грудей. Багато жінок хоча б раз у житті замислювалися про зміну форми або розміру грудей. Але така делікатна тема, як маммопластика, оточена найрізноманітнішими міфами і чутками. Жінки часто просто не знають, де шукати відповіді на свої питання.

Міфи і правда про пластику грудей
1. З грудними імплантатами заборонено грудне вигодовування.

Імплантати ніяк не впливають на грудне вигодовування в майбутньому. Сучасні технології, які використовують провідні виробники, такі як, наприклад, лідери ринку Mentor, дозволяють встановлювати імплантати під м'яз, і вони не стикаються з молочною залозою, тим самим роблячи годування абсолютно безпечним як для мами, так і для дитини.

2. «Диво-крем» захистить груди від розтяжок і навіть допоможе збільшити їх.

Я не знаю жодної дівчини, якій вдалося збільшити форми за рахунок косметичних засобів. Аналогічна ситуація і з міфом про те, що капуста допомагає досягти позитивних результатів. В боротьбі з розтяжками всі лосьйони, гелі та обливання холодним душем гарні тільки тоді, коли у тебе хороша генетика. Спеціальних ж кремів для грудей з імплантатами не існує.

3. Після операції залишаються помітні рубці.

Завдяки сучасним технологіям сьогодні існують атравматичний шов і певні шовні матеріали, які створюють гарні з'єднання шкіри, роблячи рубець практично непомітним. Однак лукавлять ті хірурги, які стверджують, що операція може бути виконана без рубця. За час існування пластичної хірургії (а це більше двохсот років) пластичні хірурги знають, в яких місцях зробити розрізи, для того щоб шви були малопомітними або іноді навіть зовсім непомітні.

У маммопластиці розрізи робляться в трьох місцях: під грудьми, через ореолу і через пахвову западину. У кожного доступу є свої плюси і мінуси. Багато вважають, що розріз через пахову западину краще, тому що не будуть помітні рубці в області грудей. Але я, наприклад, не використовую такі розрізи, так як при доступі через пахву можна встановити тільки круглі імплантати, а вони надають неприродну форму молочній залозі, і вона виглядає не такою краплеподібною, як хотілося б.

Що стосується розрізу через ареолу, його можна робити, коли діаметр ареоли дозволяє встановити імплантат. Якщо ареола 1-2 см в діаметрі, то імплантат через неї встановити не вийде. Цей варіант цікавий тим, що через пігмент, коли заживає рубець, розріз майже не помітний. Однак якщо в найближчі пару років така пацієнтка планує народжувати, то існує ймовірність утворення маститу. Про це необхідно заздалегідь попереджати всіх пацієнток.

4. У кожної другої дівчини після операції виникає капсульна контрактура.

Капсульна контрактура - це одне з найскладніших можливих ускладнень, що може з'явитися при збільшенні грудей. Після операції навколо імплантату поступово утворюється фіброзна оболонка, надмірне потовщення якої веде до неприємних наслідків для форми молочної залози і носить назву капсульної контрактури. Раніше імплантати були гладкими. З'ясувалося, що вони набагато легше рухаються, і капсула утворюється більше, тому вона може виявитися настільки щільною, що вичавлює імплантат і стає твердою. Вчені прийшли до висновку, що для усунення цього ускладнення необхідне створення текстурованого імплантату. Контрактура при таких матеріалах може утворитися лише в 1-2% випадків. До речі, існує один виробник імплантатів, який дає довічну гарантію на контрактуру. Це говорить про те, що компанія повністю впевнена у своїй продукції.

Також дуже важливо, щоб після установки імплантату навколо нього не було рідин, крові і плазми. Для цього після операції встановлюється дренажна трубка. На жаль, деякі колеги перестали це робити. Але абсолютно чітко доведено, що якщо хоч мілілітр рідини залишиться близько імплантату, то утворення капсули збільшується на 50%. А це - дуже великий відсоток. Тому треба бути дуже уважним при виборі імплантатів і клініки, де буде відбуватися операція.

5. Мамопластику можна робити відразу після пологів.

Операцію по збільшенню грудей або зміни їх форми можна робити через 6 місяців після того, як жінка припинила годувати грудьми. Саме за цей період груди жінки зменшується після лактації і знаходять свою остаточну форму.