Жирна їжа викликає психічні хвороби

Дослідники виявили ще один негативний вплив жирної їжі на організм крім того, що її вживання провокує збільшення ваги. Відповідно до публікації в журналі Biological Psychiatry, захопленість жирними продуктами згубно позначається на стані психіки людини.

Жирна їжа викликає психічні хвороби
Вченими були проведені експерименти на тваринах : одну групу мишей вони годували нормальною їжею, а іншу - з підвищеним вмістом жиру. Потім у другої групи гризунів були вилучені зразки мікрофлори з травної системи і пересаджені мишам у першій.

Після цієї процедури у тварин, які раніше харчувалися правильно, біологи зафіксували зміни, які свідчили про негативні процеси в психіці. Спокійні перш миші почали демонструвати психопатологію - агресію і нав'язливу поведінку, погіршення пам'яті і підвищений рівень тривожності.

Подібні прояви, як вважають дослідники, вказують на те, що жирний раціон харчування чинить певну дію на мікрофлору травної структури, яка відповідає за стан імунної системи. У результаті мозок і нерви отримують сигнали і перебудовуються на інший режим функціонування, через що організм починає відчувати тиск на психіку.

Зазначимо, що раніше іспанські та канадські фахівці робили висновок про те, що жирна їжа може провокувати психічний проблеми - зокрема, доводити людину до депресії. У той же час медики зазначали, що до вживання здорових і корисних жирів це не відноситься.