Худим моделям заборонять працювати на Тижні моди в Парижі

За вагою манекенниць будуть стежити на законодавчому рівні.

Худим моделям заборонять працювати на Тижні моди в Парижі
Боротьба зі стереотипами фігури в модному світі не вщухає ще з початку 60-х. Худорба, як тренд, свого піку досягла на початку 90-х, коли обличчям сучасної моди стала дівчина в стилі "героїновий шик" - розпатлане волосся, надмірна худоба і навіть злегка хворобливий вигляд. У наші дні ваги, хоч і повільно, але впевнено, схиляються в бік пишнотілих красунь. Принаймні, значний внесок у популяризацію пишної фігури може внести центральний майданчик фешн-світу - Франція.

Слідом за Іспанією, Італією і Ізраїлем, французький парламент виніс на розгляд нові поправки до законопроекту про охорону здоров'я. Ключові пункти документа, зокрема, містять заборону приймати на роботу занадто худих моделей.

"Для модної індустрії важливо показати, що моделі зобов'язані правильно харчуватися і стежити за своїм здоров'ям. Це особливо значимо для молодих жінок, які вважають їх своїм ідеалом краси", - прокоментувала міністр охорони здоров'я Марісоль Туран.

За запропонованими правками, тепер при прийомі на роботу моделям будуть видавати спеціальні сертифікати індексу маси тіла (розраховується діленням маси тіла в кілограмах на квадрат зросту в метрах). Мінімальний показник такого індексу - 18, що відповідає 55 кілограмам при зрості 175 сантиметрів.

Модельна агенція, чия підопічна не обзавелася таким сертіфекатом, буде оштрафована на 75 тисяч євро, або отримає покарання до півроку в'язниці. Штрафувати також будуть модні видання, що пропагують на своїх сторінках "анорексичну худобу".

За даними охорони здоров'я у Франції, анорексією страждають близько 30-40 тисяч молодих людей по всій країні. Головною причиною й індикатором лікарі вважають культ худорлявості, що популяризується в індустрії моди.