Як поєднувати кольори в одязі: поради стиліста

Викладач Академії стилю і дизайну Андре Тан Ганна Михайленко розповіла про те, як поєднувати кольори в одязі, щоб підкреслити риси свого обличчя і відповідати всім модним тенденціям.

Як поєднувати кольори в одязі: поради стиліста
Правило №1: 20 см від вашого лиця повинен знаходитися колір вашого типу. Якщо у вас холодна зовнішність, і ви вирішили надіти помаранчеву блузу, то тільки підкреслите синюватий відтінок шкіри, що, звичайно, не буде красиво. Вважати, що теплий відтінок одягу зробить вашу холодну шкіру тепліше і навпаки - помилка.

Правило №2: гармонійно поєднуються між собою споріднені кольори. У колірному колі вони стоять поруч один з одним. Це добре видно, коли на тканині є градієнт - розтяжка кольору від світлого до насиченого. Так само можна вибирати і кілька елементів гардеробу, приміром, блакитну блузку і насичену синю спідницю.

Правило №3: чисті кольори потрібно поєднувати з чистими, брудні - з брудними. Якщо в будь - який чистий колір додати сірої фарби, він стане «брудним» або приглушеним. Так от, поєднувати чисті і приглушені відтінки в одязі не можна. Приглушена рожева блузка на тлі чистого червоного жакета буде виглядати старою і вицвілою.

Правило №4: гармонія в контрастах. Відмінно поєднуються між собою кольори, які розташовуються чітко навпроти один одного на колірному колі: червоний і зелений, фіолетовий і жовтий, синій і помаранчевий. Такі поєднання дуже приємні людському оку, якими дуже часто користуються маркетологи, створюючи рекламні плакати і оформляючи вітрини магазинів.

Якщо вам не дуже комфортно поєднувати такі яскраві відтінки, використовуйте правило пропорції. Приміром, невеликий помаранчевий клатч буде відмінно гармоніювати з синім пальто. Якщо ви любите зелені речі, відмінним поєднанням буде червона помада на губах, манікюр або невелика червона сумочка. У той же час, якщо ви відчуваєте себе комфортно в сміливих образах, можете легко поєднувати та більш великі елементи: наприклад червоне плаття з зеленим жакетом.

Серед спокійніших поєднань можна згадати досить поширений комплект в діловому стилі: синій костюм і коричневі шкіряні аксесуари. Тут теж працює правило контрастів, але в більш стриманому варіанті.

Правило №5: можна поєднувати більше двох кольорів. Щоб зрозуміти, які кольори будуть поєднуватися один з одним, необхідно вписати у колірне коло трикутник або прямокутник.

Правило №6: не відмовляйтесь ні від яких кольорів. Якщо довго не їсти цукерок, можна якось зірватися. Те ж правило і з кольором в одязі: якщо ви довго не будете носити синій, тому що він вам не йде, рано чи пізно накупите собі багато синього, а носити не зможете.

Щоб не відмовляти собі ні в чому, потрібно завжди пам'ятати про правило №1. Носіть одяг, взуття, аксесуари «не свого» кольору, але завжди тримайте біля обличчя «свій». Якщо дуже захотілося вдягти модне бежеве пальто, а воно зовсім вам не йде, просто скористайтесь об'ємним шарфом або палантіном «свого» кольору. Таким чином, навчившись поєднувати кольори, ви завжди будете залишатися в тренді.

Правило №7: навчіться мислити образно. Дівчата дуже багато уваги приділяють деталям. Приміряла плаття, декольте добре, попа в порядку, ноги не товсті - можна брати. А краще не поспішати, відійти від дзеркала метрів на 7 і здалеку оцінити загальний образ: пропорції тіла, поєднання кольорів.

У чоловіків мозок працює інакше, вони вміють оцінити образ цілком. Не дарма в індустрії моди їх так багато. Тому, як би ваш хлопець не опирався, беріть його на шопінг. Навряд чи він зможе пояснити, чому одне плаття краще іншого, але загальне враження точно буде об'єктивним.