Туфлі на підборах доведуть до остеоартриту

Більшість представниць прекрасної статі погодяться з тим, що тривале носіння туфель на підборах може призвести до болю в ступнях, щиколотках і навіть спині. Однак нове дослідження, проведене американськими вченими, передбачає, що носіння популярного жіночого взуття з висотою каблука не менше 10 см також передчасно старить колінні суглоби, що може призвести до остеоартриту.

Туфлі на підборах доведуть до остеоартриту
Кожен раз, коли жінка одягає подібні туфлі, вона піддає високому рівню навантажень суглоби. Особливу небезпеку подібне взуття представляє для жінок, які мають зайву вагу. У Росії близько десяти мільйонів людей страждає від різного ступеня остеоартриту - руйнування хряща, службовця прокладкою між кістками і запобігає їх тертя. Це невиліковне захворювання, яке частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків.

В останньому дослідженні, результати якого були опубліковані в журналі Journal of Orthopaedic Research, вчені спостерігали за 14 здоровими жінками. Дослідники регулярно вивчали їх коліна, коли жінки носили різні типи туфель. Спочатку вони ходили з нормальною швидкістю в плоскому взутті, потім на 5-сантиметрових підборах і, нарешті, на 10-сантиметрових каблуках.

Вчені виміряли кут коліна, нахили колін при торканні жіночих ступень землі, а також в стані спокою. Дослідження показало, що чим вищі підбори, тим сильніше згинаються коліна при ходінні по землі, що збільшує навантаження на суглоби. Аналогічний ефект спостерігався і тоді, коли жінки переставали ходити.