Балетки виявилися небезпечнішими, ніж вважалося

Провідний британський фахівець в області подіатрії, що займається лікуванням захворювань стопи і гомілки, Майк О ' Ніл опублікував статистику, згідно якій за останні п'ять років різко зросла кількість жінок, які зіткнулися з проблемою врослого нігтя великого пальця ноги. Сам експерт стверджує: не останню роль у цій справі відіграє любов представниць слабкої статі до туфель-балеток.

Балетки виявилися небезпечнішими, ніж вважалося
«Вони дуже щільно стискають пальці ніг, при цьому особливо зростає тиск на ніготь великого пальця», - пояснює фахівець.

Той факт, що саме взуття на плоскій підошві (таке, як балетки) може зіпсувати ноги, підтверджується і зверненнями до лікарів інших категорій населення. Відомо, що не тільки модниці носять туфлі без підборів, але також ще діти і вагітні жінки. За словами Майка о'Ніла, патологія нігтя великого пальця ноги часто зустрічається саме у них.

Співробітники Ноттінгемського університету в своєму дослідженні встановили, що існують фізичні чинники, через які врослий ніготь може з'являтися тільки на великих пальцях стоп. Як вважають вчені, це відбувається в результаті порушення рівноваги між силою, що забезпечує зростання нігтя, і силою «злипання», що забезпечує його зв'язок з нігтьовим ложем.

«Якщо ніготь росте дуже швидко або повільно, при цьому через механічний вплив сила, з якою він прикріплений до нігтьового ложе, знижується, - на всій поверхні нігтя виникає залишкова напруга. Воно в підсумку викривляє його поверхню, і ніготь починає вростати в прилеглі тканини», - цитує медиків видання Physical Biology.

Механічним впливом, про який вони говорять, як раз і є носіння такого невідповідного взуття, як балетки. А, крім того, - зайва захопленість жінок педикюром.

Дослідники попереджають: щоденне підпилювання або стрижка нігтів з метою надати їм більш естетичну форму призводить до порушення природного фізичного балансу сил, під впливом якого знаходяться нігті великих пальців. Ці нігті відчувають найбільше навантаження порівняно з іншими. Тому потрібно як можна рідше втручатися в природні процеси і надавати нігтям красиву форму - інакше ризик вростання неминучий.