Чому з віком все складніше схуднути

Чому з віком все складніше схуднутиЛюди середнього віку нерідко повніють і відчувають труднощі зі схудненням. На думку фахівців, це пов'язано з тим, що певний тип жирової тканини ближче до старості перестає бути активним.

Звичайний білий жир розташовується під шкірою на животі і стегнах. Відкладення цього жиру збільшуються при переїданні і браку фізичної активності. Але в тілі також є коричневий жир, який спалює білий з метою вироблення теплової енергії.


Коричневий жир розганяє метаболізм. У немовлят його можна знайти в області лопаток. Він допомагає підтримати температуру тіла після народження. Згодом значимість його ролі знижується, але коричневий жир не пропадає. Причому, у жінок його більше, ніж у чоловіків.

Тепер японські вчені Університету міста Сідзуока довели: у міру старіння термогенна активність коричневого жиру зменшується. Тобто коричневий жир спалює менше білого. З цієї причини людям у віці доводиться докладати вдвічі більше зусиль, щоб зберегти фігуру.

Зате фахівці виявили метаболічний "перемикач", здатний відновити коричневий жир. Вони досліджували дві групи мишей. У першої групи був заблокований ген рецепторів фактора активації тромбоцитів. Через це у гризунів розвивалося ожиріння. А друга група виступала в ролі контрольної. З'ясувалося, що блокування гена призводило до порушень в роботі коричневого жиру - він більше не міг генерувати тепло в колишніх обсягах.

Крім проблеми чисто естетичної, ожиріння несе з собою і проблему для здоров'я. Наприклад, жир, що оточує внутрішні органи, може викликати діабет, хвороби серця. Особливо небезпечно скупчення жиру в області талії. І тут достатньо кількох зайвих сантиметрів.

Як було підраховано, щоб зберегти вагу в нормі, людям старше 45 років потрібно урізати споживання їжі на 200 калорій в день. Що стосується складу раціону, вчені до цих пір сперечаються.