Як знизити тиск в домашніх умовах: 5 хвилин і все мине

 

Розмаїття причин гіпертонії зумовлює потребу у зниженні артеріального тиску вдома за допомогою доступних засобів. Незважаючи на попереднє переконання, що високий тиск властивий головним чином літнім людям, ця хвороба зростає серед осіб віком 25-30 років. Спрямована на зниження тиску в домашніх умовах, ця стаття стосується все більшої кількості жителів планети.

Спробуємо розібратися, як ефективно знизити артеріальний тиск та які фактори сприяють його підвищенню. Перевищення значення тиску 140/90 вважається гіпертонією, хоча дослідження Американської асоціації серця змінили цей стандарт на 130/80. Треба враховувати індивідуальні особливості організму, тому для визначення норми краще звернутися до лікаря.

Підвищений тиск може бути наслідком різних причин, включаючи захворювання, стрес, недосип та нервове напруження. Отже, давайте зосередимося на питанні, як знизити тиск вдома, адже в сучасному хвилюючому світі не завжди є змога відразу звернутися до лікаря або відвідати аптеку.

Поміж способів швидкого зниження тиску варто пам'ятати, що важливо не вдалятись у самолікування та завжди консультуватися з медичним спеціалістом. Зокрема, гіпертонія може призвести до серйозних ускладнень, таких як інсульт чи інфаркт.

Один з методів - прийом медичних препаратів, підібраних та з рекомендаціями лікаря. Деякі з них впливають на причину підвищеного тиску, а не тільки на його значення. Деякі безпечні препарати, як корвалол чи валеріанка, можуть допомогти знизити тиск. Проте їх слід приймати тільки у випадку відсутності алергії на компоненти.

У випадку відсутності ліків можна випробувати такі методи:

  • Дихальна гімнастика: розслаблено глибокий вдих на п'ять рахунків, а потім спокійний видих, повторювати протягом декількох хвилин.
  • Ванночка для ніг: ніжки (чи руки) тримати у гарячій воді близько 10 хвилин, що сприяє розширенню судин та зниженню тиску.
  • Проточна вода: мити руки холодною або гарячою водою протягом 1-2 хвилин.
  • Солона ванна: зануритися в ванну з теплою водою, додавши до 10 ложок солі, на 15 хвилин.

При високому тиску рекомендується звернутися до медичної допомоги та зателефонувати до швидкої допомоги. Також можна вжити під язик (якщо є) таблетку антигіпертензивного препарату, такого як каптоприл, андипал або капотен.

Для тих, хто шукає альтернативні методи, можна випити зелений чай, м'ятний чай або каркаде. Також ефективними можуть бути народні засоби, такі як яблучний оцет (як компрес), калина, імбир та інші, але вони не є заміною для медичної консультації та терапії.