Як почистити килим від пилу та бруду без дорогих засобів: поради та лайфхаки

Якісне прибирання в будинку потребує використання різних мийних засобів, але сьогодні можливість купити їх не є у кожного. На щастя, навіть із найважчими завданнями, наприклад, видаленням грибка на стінах, можна впоратися за допомогою народних засобів.

Чищення килимів – не виняток. Якщо у вас під рукою немає спеціального шампуню або миючого пилососа, почистити палас можна одним із цих способів, пише Апостроф.

Дерев'яна стружка

Позбутися плям та неприємного запаху на килимі можна за допомогою деревної стружки, господарського мила та бензину. Для цього шматок мила натріть на тертці, розчиніть у 5 л теплої води, додайте 2 ст.л. бензину та перемішайте. Цим розчином змочіть дерев'яну стружку і розкидайте її по килиму. Залишіть засіб на півгодини, і за цей час він увбере різкі запахи та бруд. Наприкінці змітіть стружку жорстким віником і пропилососьте килим. Для усунення стійких забруднень може знадобитися повторити процедуру.

Сода

Розчиніть у пульверизаторі соду з теплою водою у співвідношенні 1:1, розпорошіть на забруднений килим і залиште до висихання. Зазвичай достатньо 30 хвилин, щоб розчин соди просох. Пропилісосьте килим, і він стане помітно чистішим і свіжішим.

Оцет

Такий засіб допоможе вивести старі стійки плями та неприємний запах. Насипте соду на килим і рівномірно розподіліть її. Столову ложку оцту розчиніть у літрі теплої води та залийте у пульверизатор. Нанесіть розчин оцту на килим, залиште на півгодини, після чого пройдіться по поверхні сухою жорсткою щіткою. В кінці пропилососте покриття.

Перекис водню

Це ефективний, але досить агресивний засіб, який потрібно використовувати за інструкцією. Півтора флакона перекису водню (150 мл) змішайте з 2 столовими ложками соди та перемішайте. Нанесіть розчин на пляму і залиште на півгодини, після чого світлою тканиною потріть килим. Коли забруднення зникне, промокніть зайву рідину чистою сухою серветкою. Якщо ви боїтеся, що перекис водню знебарвить яскравий ворс килима, протестуйте засіб на непомітній ділянці.