Фахівець пояснив, яким повинен бути раціон харчування в холодну пору року

Взимку організму не вистачає тепла і сонячного світла, виростають енерговитрати на зігрів, сповільнюються обмінні процеси, потрібні сили на протистояння бактерій і вірусів, з’являється швидка стомлюваність і млявість.

Тому з настанням холодів раціон харчування потрібно коригувати, вважає позаштатний фахівець з первинної медико-санітарної допомоги дорослому населенню Андрій Тяжельников.

Фахівець пояснив, що в холодну пору року приблизно 40% раціону харчування повинно складатися з м’яса. Воно дає енергію, стимулює захист від інфекційних захворювань, а також захищає від втрати м’язової тканини. При бажанні м’ясо можна замінити яйцями або рибою, підкреслив Тяжельников. Важливо, щоб в раціоні були присутні джерела білків і жирів.

"Щоб допомогти організму впоратися зі зміною кліматичних умов, потрібно дотримуватися збалансованого харчування, в якому обов’язково повинні бути присутніми білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мінерали і клітковина", — сказав лікар і додав, що страви взимку повинні бути більш ситними і калорійними.