Прості поради які допоможуть вибудувати товариські відносини зі свекрухою

Існують певні способи знайти спільну мову зі свекрухою.

Головне правило сімейної гармонії дуже просте: мама чоловіка — не ворог, а союзник, і напруга між вами (а тим більше військові дії) засмутить усю родину. Якщо ви досі не встановили теплі відносини зі свекрухою, саме час прислухатися до наших порад і почати жити дружно, інформує Ukr.Media.

Дякуйте

Це найпростіший і найефективніший спосіб зробити теплішими будь-які відносини. Нехай слово "дякую" стане обов'язковим елементом вашого спілкування. Навіть якщо ви отримали не найпотрібнішу вам пораду, спокійно подякуйте і за необхідності уточніть, що вже обрали інший спосіб вирішення питання. Зіштовхнулися з критикою? "Спасибі, що висловили свою думку, але ми, напевно, зробимо інакше".

Кажіть про ваші почуття

Похмуре мовчання і недомовки навряд чи допоможуть вам поліпшити взаєморозуміння і уникнути конфліктів. І, навпаки, вміння чітко, але без образ, сформулювати власні емоції зробить діалог конструктивним. Якщо вас образили або засмутили слова і вчинки "мами у законі", просто скажіть про це, бажано у вигляді "я-повідомлення": "Мені неприємно, коли ви таке говорите".

Скаржтеся правильно

Навіть ідеальна свекруха часом може зробити щось, що засмутить (або навіть просто розлютить) вас. Автоматично адресувавши чоловікові потік емоцій, скарг і обурення, ви поставите його у важку ситуацію вибору — чию сторону зайняти? Мама чоловіка впевнена, що усі її вчинки продиктовані виключно турботою про вас? Беріть з неї приклад, скажіть: "Милий, твоя мама знову розібрала мою полицю у шафі. Турбуюся, що вона втомлюється: адже їй доводиться прибирати і у себе вдома, і у нас! Можливо, порадиш їй краще берегти сили?"

Не змагайтеся

Навіть якщо після декількох років вашого шлюбу мамі чоловіка досі ще здається, що ви з'явилися, щоб зайняти її місце, ви ж знаєте, що це не так. Ревнощі і боротьба за увагу просто не мають сенсу: мама і дружина — однаково близькі та необхідні жінки у житті чоловіка. Навпаки, нагадуйте чоловікові про своєчасне і якісне виконання синівських обов'язків: вчасно дзвонити мамі, допомагати їй, цікавитися її здоров'ям і настроєм, ділитися вашими новинами. Вищий пілотаж — відправити чоловіка з мамою до театру удвох!

Пам'ятайте про власні межі

Ваша з чоловіком родина напевно живе зовсім інакше, ніж старше покоління, і має на це повне право. Визначте, що для вас є важливим, а у яких питаннях ви готові на компроміс. Нехай важливих пунктів буде не більше двох-трьох (тоді усім легше буде запам'ятати їх) — можливо, ви попросите свекруху не приходити до вас у гості без дзвінка і не годувати онука шоколадом, але будете наполягати на виконанні цих прохань. Розумна гнучкість теж не зашкодить! Звичайно, важливо поважати й межі мами чоловіка — не спізнюйтеся у гості, не вважайте, що можете "підкидати" бабусі онуків без попередження або мовчки розраховувати на її фінансову допомогу.

Просіть дати пораду

Напевно знайдеться сфера діяльності, у якій свекруха — справжній експерт: можливо, її троянди кращі у дачному селищі, вона підбирає відтінки у інтер'єрі, як справжній дизайнер, або ваш чоловік готовий на усе заради її пирога з яблуками? Ось і не соромтеся уточнити зайвий раз, як боротися з садовими гусеницями або скільки ложок цукру додати у той самий дивовижний пиріг. Не варто просити дати пораду з будь-якого приводу — ви ж доросла самостійна жінка, чи не так?

Увага до деталей

Звертайте увагу на переваги і звички мами чоловіка. Вам легше буде догодити їй з подарунком, якщо ви пам'ятаєте про її захоплення і можете подумки взяти до уваги сказану нею фразу: "От якби мені таку скриньку для рукоділля". І ніяких чергових компліментів, лише індивідуальний підхід, наприклад, відзначаючи гарний шарф, скажіть: "Давно помітила, наскільки вдало синій колір підкреслює красу ваших очей".

Знайдіть дистанцію

Зовсім необов'язково ставати зі свекрухою кращими подружками або любити її, як рідну маму, — можливо, й вона цього теж не потребує. Але відповідальність за побудову дружніх відносин між невісткою і свекрухою принаймні наполовину лежить на вас: хоча ви й належите до різних поколінь, але вам напевно є чим поділитися одна з одною. Зрозумійте, яка емоційна відстань буде найбільш комфортною для вас обох, і дотримуйтеся її.

Ми — команда

Не є таємницею те, що невістка частіше стає об'єктом настанов, ніж рідний син. Спробуйте на невдоволення, звернене до вас особисто, відповідати від імені вашої пари: "Щось у тебе на кухні підлога брудна". — "Ми з вашим сином вчора пізно повернулися. Нічого, сьогодні разом доведемо усе до блиску". І підкреслюйте іноді, що і ви, і свекруха — члени однієї родини, наприклад, зауважте під час святкового застілля: "Наскільки добре бути частиною міцного клану і знати, що ми завжди підтримаємо один одного!"