Чому дитина малює усе чорним кольором

Якщо дитина малює чорним кольором, далеко не завжди це причина хвилюватися. Справа в тому, що до 4 років малюку все одно, якою фарбою малювати, лише б вона була як можна більш контрастною по відношенню до аркуша паперу.

З цієї причини маленькі діти дуже часто вибирають саме чорний колір, адже його краще інших видно на білому тлі. Після 4 років ставлення до кольору починає змінюватися, дитина вже робить вибір більш усвідомлено, пише Nashamama.


До п’яти років те, що дитина вибирає чорний колір, не повинно турбувати батьків. Так малюк просто краще бачить, що він зобразив, до того ж чорним малювати зручніше: не треба часто вмочувати пензлик у фарбу. Якщо не акцентувати увагу на тому, що дитина любить чорний колір, не намагатися приховати цю фарбу, а пропонувати її разом з іншими, то через якийсь час дитина переключиться і на інші кольори.

Якщо ви хочете привернути увагу юного художника до всього спектру відтінків, можна пропонувати для малювання, кольоровий папір або навіть чорну, на ній відмінно видна біла фарба.

У віці від п’яти років дитина вже може використовувати колір для того, щоб висловити свої почуття, особливо якщо в силу характеру чи інших причин не може зробити це іншим способом.

У дорослих темні тони асоціюються з жалобою і негативом, а у дітей цих культурних асоціацій немає, вони сприймають кольори на несвідомому рівні, енергетичному. І чорний є дуже сильним, виразним, з його допомогою будь-який об’єкт на аркуші паперу можна зробити значущим.

Це ще і спосіб прояву сили, особливо для хлопчиків, можливість висловити емоції – страх або гнів.

Коли починати турбуватися

  • Є ряд тривожних ознак:
  • крім малюнків у темному кольорі ви помічаєте ще й дивацтва в поведінці дитини: небажання спілкуватися з людьми, нічні кошмари, агресивна поведінка;
  • вік 10 років і старше, а дитина все ще малює чорним кольором;
  • крім чорної фарби на малюнках ви спостерігаєте трагічний або агресивний сюжет: люди з зафарбованими особами, війна, руйнування;
  • дитина раніше віддавав перевагу яскраві фарби, а потім сталося щось неприємне, і він почав вибирати чорний колір.

Якщо ви спостерігаєте такі речі, варто звернутися до психолога за консультацією.