Китайський метод варіння пельменів: не розварюються і не злипаються

Навіщо китайці замочують пельмені в холодній воді.

Процес варіння заморожених пельменів знайомий абсолютно всім. Здавалося б, що в цьому складного. Але, по суті, ми їх готуємо абсолютно неправильно. В результаті виходить, що деякі з них розварюються і розвалюються або злипаються. Щоб не відбувалося таких неприємностей, найкраще варити пельмені за методом китайців, інформу Ukr.Media.

Китайська мудрість

Виявляється, вперше пельмені з'явилися саме в Китаї. За легендою придумав цю страву Чжан Чжунцзін, місцевий лікар, до того ж в медичних цілях — щоб обмороження лікувати. Досить незвичайний і несподіваний поворот. Після закінчення століть з'явилися в Китаї і правила їх готування. Адже перш, ніж вживати страву в їжу, її потрібно правильно приготувати — зварити.

Метод варіння полягає в попередньому замочуванні пельменів, які до цього піддавалися заморожуванню і 3-кратному варінню. До речі, якщо цю процедуру проводити невірно, то природно, пельмені, як уже всі здогадалися, розваляться. Замочувати їх потрібно обов'язково в чистій прохолодній воді всього на три хвилини. При цьому вони зберігають свій первісний вигляд.

Навіщо це робити

Причина для замочування пельменів після заморозки одна — щоб при їх зануренні в окріп тісто не розтріскалося, і вони зберегли свою цілісність. Під час процесу замочування температура самих пельменів і повітря в кімнаті (на кухні) стають однаковими. Це своєрідне розморожування, тільки щадне.

Забуваємо про окріп

Наші мами і бабусі пояснювали, що кидати пельмені в воду потрібно тоді, коли остання почне добре кипіти. Але це помилка. В результаті пельмені тріскаються і приготування їх виходить нерівномірним — тісто вже готове, а м'ясо ще необхідно варити. Виною всьому величезна різниця між температурою води і тим, що в ній вариться.

Як робити правильно

У каструлю слід налити велику кількість води. На 400 г пельменів (стандартна пачка) потрібно три літри води. Чекаємо, поки вона почне закипати (на дні каструлі з'являються бульбашки), додаємо туди сіль і все це розмішуємо. Знову чекаємо, поки вода почне потроху закипати і тільки зараз кидаємо пельмені.

Три склянки холодної води

Під час варіння тричі в каструлю додається вода. Так готова страва буде максимально смачною і презентабельною. Такий метод забезпечує зниження температури, а також тиску в момент кипіння води триразово. Тісто при цьому вариться трохи повільніше, ніж зазвичай, а м'ясо, навпаки, швидше. Зрештою ми отримуємо ідеальний результат.

Як правильно організувати процес варіння

Пельмені закидаються в закипаючу воду. Як тільки вона починає повноцінно кипіти, туди додається стакан холодної звичайної води. Таким чином градус знижується, а процес варіння сповільнюється. Те ж саме проробляємо ще двічі. Після того, як вода закипить тричі, пельмені витягуються і подаються до столу. Вони готові до вживання.

Рекомендації з приготування страви від китайців

Є й інші поради, які дозволять приготувати красиву і смачну страву:

  • додати в ємність з водою сире яйце і добре перешкодити, що не дасть пельменям між собою злипнутися;
  • у воду слід кинути пір'я цибулі (результат той же, що і в попередньому випадку);
  • у воду можна додати невелику кількість оцту — м'ясо швидше дійде до готовності.

При правильному готуванні пельмені завжди будуть красивими, соковитими і дуже смачними.