Чи можна зупинити старіння за допомогою їжі?

З роками організм зношується: старіє шкіра, сивіє волосся, хода стає більш важкою, змінюється навіть тембр голосу. Людина стає більш вразливою перед недугами.

Чи можна зупинити старіння за допомогою їжі?
Як же харчуватися, щоб жити довше?

Ще в 1930-х роках в минулому були опубліковані результати дослідження, згідно з яким низькокалорійне харчування на 30-50%, збільшує тривалість життя. Однак важливо враховувати, що при загальному скороченні калорій необхідно, щоб їжа була багата корисними речовинами. Скорочувати калорійність харчування рекомендується, в першу чергу, за рахунок скорочення важких тваринних жирів (червоне м'ясо, вершкове масло, жирні молочні продукти). Здорове харчування з низькою калорійністю, відповідно до позиції вчених, це рибні і рослинні жири. Останні містяться в горіхах, овочах, фруктах і рослинних оліях. Рекомендуються знежирені молочні продукти або продукти, що містять молоко, в яких частка молочного жиру заміняється на рослинні жирні кислоти. Такі жири хоча і мають калорійність, засвоюються краще і не гальмують обмін речовин. Також пропонується перейти на складні вуглеводи - крупи і цільнозерновий хліб, які поступово, а не стрімко, як солодке і борошняне, підвищують цукор в крові, зберігаючи здоров'я.

Крім цього, вчені сходяться на думці, що ефект «стоп-старіння» мають кілька компонентів нашого раціону. По-перше, це ресвератрол - речовина, яка міститься в сухому червоному вині. Він активує виробництво білків, які позитивно діють на механізми противу старінню. По-друге, це антиоксиданти, які містяться переважно в ягодах, горіхах, овочах і фруктах. Відомий радянський біохімік, член-кореспондент АН СРСР, академік Скулачов впевнений, що антиоксиданти дійсно можуть уповільнити старіння. Однак і тут потрібна помірність: вільні радикали в невеликій кількості повинні бути присутніми в організмі для його захисту.

Найбільшу оцінку за системою «Oxygen Radical Absorbance Capacity» - здатності поглинати вільні радикали, мають все ж ягоди, в першу чергу, брусниці та чорниці. Стандарт розробили вчені Національного Інституту Старіння США ще в 1990-х, цікаво, що продукти донині тестуються на «ORAC».

Ще один продукт, який потрібно взяти на замітку і включити в щоденний раціон - бразильський горіх. Це джерело одного з найбільш ефективних антиоксидантів - селену, який пригнічує всі негативні окислювальні реакції в організмі, що призводять до загибелі клітин.