П'ять звичок, які зіпсують будь-яку фігуру

Зіпсувати фігуру може не тільки любов до солодкого або фастфуду, але і звички, пов'язані з повсякденною активністю. На те, як виглядає наше тіло, впливає і те, як ми сидимо або рухаємося. Яка поза здатна візуально «накинути» нам п'ять зайвих кг? Як позбутися звичок, які повнять? Обговорюємо тему з тренерами, йоготерапевтами і дієтологами.

П'ять звичок, які зіпсують будь-яку фігуру
1. Звичка сутулитися

Неправильна постава робить фігуру мішкуватою, візуально «накидає» нам близько 5 кг і збільшує обсяг живота. «Коли ми сутулимося, внутрішні органи дещо зміщуються, як наслідок погіршується їх робота, можливе газоутворення і здуття. Крім того, вони зсередини тиснуть на черевну стінку, тому нижня частина живота як би «висувається вперед», - говорить Олена Грибанова, старший тренер групових програм. При такому положенні корпуса м'язи преса слабшають, і живіт злегка «провисає».

Ті, хто сутуляться за робочим столом, також ризикують отримати підвищений відсоток вісцерального жиру (адже працювати органам доводиться з навантаженням) і збільшену в обсязі «зону галіфе». «При наявності вираженого прогину в попереку відтік рідини в нижній частині тіла погіршується. Накопичується вона в основному в жирових клітинах, у результаті отримуємо целюліт і зайві сантиметри на стегнах і сідницях», - пояснює Олена Грибанова.

Як виправити: працювати в декількох напрямках. По-перше, зміцнювати м'язи спини і преса спеціальними вправами 3-4 рази в тиждень. По-друге, міняти звички: стежити за поставою (наприклад, розмістивши на офісному столі яскравий стікер з нагадуванням), частіше вставати з-за комп'ютера і зробити більш комфортним робоче місце (скажімо, розмістивши під попереком невелику подушку, щоб зняти зайве навантаження з м'язів і хребта).

2. Звичка неправильно розміщувати стопу

Тут експерти виділяють комплекс неправильних рухів, які в кінцевому підсумку негативно позначаться на силуеті. «Це, наприклад, звичка «волочити ноги». Вона призводить до того, що природні ресори в стопі слабшають, і весь опорно-руховий апарат «просідає». Від цього рано чи пізно з'являються проблеми у внутрішніх органах: слабшає травлення, із-за неправильної постави піддаються компресії органи тазу і грудної клітини», - попереджає Юлія Макарова.

Зіпсувати силует і здоров'я можуть, на думку експерта, звичка стояти, спираючись на внутрішній край стопи. «В результаті опускається арка стопи, що провокує плоскостопість. Також шкідливо, стоячи, виштовхувати коліна назад або виштовхувати стегно назовні, - це змінює природне положення суглобів», - говорить Юлія Макарова.

Як виправити: стежити за поставою і ходою. Виробити правильну звичку допоможуть заняття з йоги Айенгара - цей напрям передбачає використання аксесуарів, які "відбудовують" правильне положення тіла у просторі: валики, бруски, подушки тощо.

3. Звичка сидіти «нога на ногу»

"В такому положенні погіршується кровопостачання і лімфовідтік. Крім варикозного розширення вен це загрожує затримкою рідини в нижній частині корпусу, а в кінцевому підсумку - целюлітом і збільшенням обсягу стегон і сідниць», - попереджає Олена Грибанова.

Як виправити: «відбудувати» своє робоче місце так, щоб під час сидіння обидві ваших стопи перебували на підлозі, а коліна - зігнуті під кутом 90 градусів. Корисно також буде тричі на тиждень виконувати вправи для зміцнення м'язів стегон і сідниць і покращувати кровообіг легким масажем.

Звички, пов'язані з харчуванням

Не будемо торкатися очевидних випадків і говорити про те, як впливають на фігуру десерти та жирні страви. Розглянемо ті ситуації, коли збільшити обсяг талії можуть харчові звички, пов'язані зі стравами здорового харчування.

1. Звичка неправильно поєднувати продукти

Бобові і пісна яловичина - здається, складніше знайти більш корисні інгредієнти для страви. Але об'єднувати їх в одній тарілці, на думку дієтологів, не варто. «Поєднання в один прийом їжі рослинного і тваринного білка рекосендовано тим, хто активно тренується, але не тим, хто знижує вагу. Оскільки суміш цих компонентів може призводити до інтоксикації внутрішніх середовищ, і як наслідок - до зниження обміну речовин і набору ваги», - говорить Римма Мойсенко, зірковий дієтолог, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії.

До інших подібних поєднань відноситься також суміш крохмалистих овочів і тваринного білка: процес перетравлення цих компонентів займає різний час і потребує різної кількості шлункового соку.

Як виправити: поєднувати в одному прийомі їжі м'ясо з овочами, які не містять крохмаль (наприклад, зелений салат з котлетою, зелена квасоля з відбивною), а не з крупами або крохмалистими коренеплодами (картопля, гарбуз, буряк).

2. Звичка їсти в поспіху

Їжа на бігу, в супроводі телевізора або комп'ютера цілком здатна помітно зіпсувати будь-яку фігуру, навіть якщо в раціоні будуть тільки здорові і «правильні» продукти. По-перше, таким чином майже неможливо відстежити відчуття насичення, а значить, легко переїсти. По-друге, прагнення поїсти швидше призводить до того, що ми погано пережовуємо їжу, що може викликати здуття. Особливо небезпечні в цьому сенсі свіжі фрукти і овочі - клітковина, якою вони багаті, «розбухає» в травній системі і візуально збільшує обсяг живота. «Будь-яка їжа, яку ми плануємо з'їсти, повинна надати вплив на зоровий аналізатор і на рецептори порожнини рота, які передають інформацію до ЦНС, а звідти - до ферментоутворюючих органів, тому так важливо їсти повільно і з задоволенням», - попереджає Римма Мойсенко.

Як виправити: вчитися їсти повільно і ретельно пережовувати їжу, до чого, загалом, закликають адепти руху Slow Food, що набирає обертів в усьому світі.

Замість висновку

Звичка - аж ніяк не друга натура, як прийнято вважати, і піддається коригуванню. Цей процес потребує терпіння, усвідомлення і часу (для того, щоб навчитися робити щось «на автоматі», у нас йде в середньому 40 днів). Важливо також зрозуміти механізм формування звичок - по суті, це прокладання нової «нейронної стежки». Тому має сенс не відмовлятися від шкідливої звички, а заміщати її корисною: скажімо, коли ви «на автоматі» схрещуєте ноги сидячи за роботою, встаньте і зробіть кілька кроків по кімнаті.