Чорні точки на обличчі: причини виникнення

Чорні точки, або по-науковому комедони - це пробки, що складаються з жиру і пилу, які при дії кисню окислюються і набувають сірого кольору. Всупереч поширеній думці, чорні точки - не прищі і не вугри, вони всього лише попередники запалень, які можуть з'явитися, наприклад, через механічний вплив на них пальчиками.

Чорні точки на обличчі: причини виникнення
Як правило, чорні точки утворюються в порах через посилену роботу сальних залоз, що в свою чергу обумовлюється рядом причин:

Час року. У жаркий час року сальні залози працюють інтенсивніше, щоб захистити шкіру від ультрафіолету. Отже, жир разом з пилом потрапляючи в пори, благополучно там осідає.

Неправильне харчування. Обожнюєте тістечка з кремом і смажену картоплю? Тоді причину чорних цяток на обличчі шукати не доведеться: жирна, солодка, гостра, копчена їжа часто відповідальна за жирові відкладення не тільки на боках, але й у порах.

Неправильний догляд за шкірою. Чорні точки на обличчі можуть з'являтися через неякісну або неправильно підібрану косметику, а також згодом погане очищення шкіри - наприклад, від макіяжу.

Гормональний збій. Стреси, поганий сон, захворювання і навіть вагітність можуть спровокувати гормональний збій в організмі, а той, у свою чергу, порушення роботи сальних залоз.