Порушення ранкового розпорядку знижує працездатність

Порушення у типовому ранковому розпорядку людей знижує їх цілеспрямованість та робить їх менш продуктивними протягом дня.

До такого висновку дійшли науковці з University of Wyoming та Texas A&M University. Результати їх спільної роботи опубліковані у журналі Personnel Psychology.

Вчені провели низку досліджень, які показали, що настільки прості речі, як відсутність звичайної ранкової чашки кави, може призвести до того, що працівник почне свій робочий день менш спокійним і психічно виснаженим.

В ході роботи були залучені працівники найбільших університетів США. Вчені проводили опитування учасників тричі на день протягом трьох тижнів. В анкетах акцентувалась увага на дотриманні ранкової послідовності дій та розпорядку, зокрема: сніданку, фізичних вправах та дорозі на роботу.

Також вчені збирали інформацію про стан мозкової активності, емоційний спокій та працездатність протягом усього робочого дня. Навіть беручи до уваги інші фактори, такі як якість сну, емоційну напругу та день тижня, науковці виявили, що люди були менш спокійними та розумово більш виснаженими в дні, коли їхні ранковий розпорядок порушувався. Намагаючись пояснити такий взаємозв’язок, вчені вивели декілька теорії. На їх думку, люди можуть автоматизувати основні елементи повсякденного життя, що допомагає економити енергію для досягнення цілей протягом дня. Але коли рутинність порушується, людина змушена використовувати додаткові ресурси для налагодження своїх дій, що і призводить до зниження загальної працездатності.