Медики встановили, як знизити тиск за допомогою масла

Лікарі продовжують шукати все нові і нові шляхи боротьби з поширеною хворобою - гіпертонією.

Про це повідомляється в спеціалізованому журналі Nutrients.

Вчені прийшли до висновку, що щоденне вживання оливкової олії (причому першого віджиму) здатне значною мірою знизити кров'яний тиск, який є ключовим фактором ризику серцево-судинних захворювань.

Дослідження здійснювали співробітники університетом Ла Троба (Австралія). У ньому взяли участь учасники з різних культур - демонструючи, що середземноморська спадщина не є фактором отримання користі від споживання оливкової олії.

Були проведені клінічні випробування кардіозахисних властивостей оливкової олії першого холодного віджиму на п'ятдесяти здорових дорослих людях з різним життєвим досвідом і дієтичними звичками.

Вчені з'ясували - вживання чотирьох столових ложок оливкової олії першого віджиму в день здатне знижувати центральний і периферичний систолічний артеріальний тиск на 2,5 і 2% відповідно.

"Оливкова олія першого холодного віджиму багата різними активними сполуками, такими як поліфеноли, які довели свою користь для здоров'я завдяки своїм протизапальним і антиоксидантним властивостям", - заявила автор проекту і професор Катерина Сарапіс.

Главред