Вся правда про каву: думка дієтолога

Лікар-терапевт, експерт по здоровому харчуванню Тетяна Фіалкова в ексклюзивному інтерв'ю розповіла про користь і шкоду кави.

Вся правда про каву: думка дієтолога
Для кого кави під забороною

1. Для гіпертоніків і людей, які мають порушення серцевого ритму. Адже кава підвищує тиск і може спровокувати ризик виникнення гіпертонічного кризу.

2. При цукровому діабеті I і II типу, оскільки цей напій містить кофеїн та інші речовини, які стимулюють виділення гормонів стресу, що провокують стрибок цукру в крові.

3. При виражених серцево-судинних захворюваннях, порушеннях ліпідного обміну, наприклад, при атеросклерозі треба дуже обережно ставитися до кави.

4. Для страждаючих від безсоння, оскільки кава заважає виробленню гормонів сну і повноцінного сну. В результаті у таких людей може розвинутися синдром хронічного недосипу.

5. Вагітним жінкам, дітям, легко збудливим людям, особам, які страждають захворюваннями органів травлення (виразкова хвороба) і порушенням обміну сечової кислоти.

Зловживання кави може призвести до небажаних наслідків: підвищується нервова збудливість, з'являється безсоння, відчуття тривоги, тремтіння рук; може виникнути серцебиття, аритмія і нудота.

Як правильно вживати каву

Найголовніше - не натщесерце, тому що кава блокує процеси травлення і перешкоджає виробленню жовчу. Спочатку треба поїсти, а потім через годину-півтора можна випити чашечку кави.

Краще всього пити каву в обідній час, приблизно в 13-16 годин.

Бажано вживати каву в мінімальних дозах. Якщо хтось п'є багато цього напою, то краще скоротити його споживання до 1-2 чашок в день.

Яка кава краще: натуральна чи розчинна?

Краще всього вибирати натуральну каву і до того ж свіжомолоті зерна.

До складу «розчинної кави» не завжди входить сама кава. Часто в неї додають солод, цикорій або інші рослинні порошки, які за смаком схожі на каву. Також це можуть бути і підсилювачі смаку і консерванти, які додаються для поліпшення смакових якостей напою.