Правила сніданку: експерти розповіли, що потрібно їсти, а від чого варто категорично відмовитися

Сніданок. Без нього не можна ні дітям, ні дорослим, а якщо його не хочеться, то треба іти до лікаря. Він заряджає енергією та настроєм від самого ранку.

Гастроентерологиня Галина Незговорова вказує, що відсутність сніданку може призвести до низки хвороб.

"Зокрема, до захворювання серцево-судинної системи, інсулінорезистентності, цукрового діабету, розвитку ожиріння, і, до речі, навіть полікістозу яєчників у молодих жінок, що є причиною безпліддя", - каже лікарка.

Пити каву натщесерце вона також не радить через ймовірніть подразнення слизової шлунка. "Може бути однією з причин розвитку того ж запального процесу у шлунку, який має назву "гастрит", - наголошує Незговорова.

Про воду з медом на голодний шлунок теж варто забути, хоча для декого то обов'язковий ранковий ритуал, який, за словами гастроентерологині, може призвести до різкого підвищення інсуліну у крові.

А ось сімейна лікарка та мама Марина Сікорська готує на сніданок одну із найулюбленіших страв її дітей - м'який сир із йогуртом, ягодами та бананами. Каже, така їжа дуже легка та корисна, однак, важливо пам'ятати, що кисломолочні та молочні продукти мають бути нежирними.

Як варіант, каже, готувати можна яйця, рибу, а також каші, але обов'язково із необроблених зерен, щоб збереглися усі поживні речовини.

"Якщо це рис, то рис нешліфований. Якщо це не швидкого приготування, а звичайна гречка. Вівсяна каша - це також не перемелені пластівці, а вівсяна каша така, яка вона є", - наголошує Сікорська.

А от на канапки із магазинною ковбасою краще накласти табу. І навіть, якщо сніданок корисний, наїдатися від пуза також зась. Бо замість роботи вас тягнутиме на сон.

ТСН