Лікарі розповіли, чого слід категорично уникати на голодний шлунок

Голодний шлунок — це стан, коли ви протягом тривалого часу нічого не їли, і рівень глюкози в крові знизився. 

У цей час деякі дії можуть бути небезпечними для вашого здоров'я.

Чому відмова від сніданку не принесе користь

Сніданок є важливою щоденною звичкою, яка допомагає вам отримати достатню кількість енергії і поживних речовин на весь день. 

Якщо ви вранці не їсте, це може призвести до погіршення настрою, дратівливості, зменшення продуктивності протягом дня. Постійна відмова від сніданку може збільшити ризик діабету.

Вживання жирної і смаженої їжі

Вживання жирної і смаженої їжі натщесерце призводить до підвищення холестерину та погіршення біохімії крові. Важкі жирні продукти, з'їдені натщесерце, можуть погіршити ваш стан і викликати дискомфорт у шлунку.

Вживання алкоголю

Їжа, що знаходиться в шлунку, сповільнює всмоктування алкоголю в кров, а вживання спиртного на порожній шлунок призводить до швидкого сп'яніння. Це може погіршити стан, привести до посиленого запаморочення, нудоти, слабкості, втрати свідомості.

Прийом ліків

Прийом багатьох лікарських препаратів натщесерце знижує їх ефективність, може викликати побічні ефекти, завдати шкоди шлунку і навіть призвести до шлункового кровотечі. Тому ні в якому разі не приймайте ліки на голодний шлунок без консультації з лікарем.

Інтенсивні фізичні навантаження

Під час інтенсивних фізичних навантажень або занять спортом вашому організму потрібна енергія. Якщо ви до цього нічого не їли і робите це на порожній шлунок, ваш організм починає витрачати запаси енергії з клітин. Це може бути небезпечним: ви можете відчути слабкість, запаморочення і навіть втратити свідомість.

Виконання складних завдань

На голодний шлунок не рекомендується виконувати складну роботу, що вимагає підвищеної уваги, концентрації, прояву розумових здібностей. Коли ви голодні, вам складно сконцентруватися на важливих завданнях і приймати правильні рішення.

Керування автомобілем

Для безпечного керування автомобілем не слід сідати за кермо голодним, оскільки через це у вас може виникнути запаморочення, ви втрачаєте концентрацію та здатність приймати швидкі рішення в критичній ситуації.