Як виховати справжнього чоловіка

У сучасному світі звичний розподіл гендерних ролей вже не так актуальний. Поділ на «чоловіче» і «жіноче» все менш помітний в бізнесі, моді, і навіть у вихованні дітей. Все частіше на ігрових майданчиках ми бачимо дівчат з машинками-самоскидами і хлопчиськ з плюшевими ведмедиками. Більшість мам вже не бояться виростити із сина м'яку і співчутливу особистість. Тим не менш, манери справжнього джентельмена, як і раніше, в пошані.

Як виховати справжнього чоловіка
Ми цінуємо чоловіків, які поступаються місцем, подають руку і допомагають нести важкі речі. Ми бачимо своїми обранцями впевнених у собі, розумних, відповідальних, але при цьому ніжних і симпатичних чоловіків. Як же виховати ідеального чоловіка? Спробуємо відповісти на це питання у десяти тезах. Для зручності поділимо їх на сфери: розумову (раціо) і чуттєву (емоціо).

РАЦІО

1. Приклад для наслідування

«Не витрачайте часу на виховання дітей - все одно вони виростуть такими ж, як ви», - справедливо зауважив хтось. Пам'ятайте, що для хлопчика дуже важливий приклад батька, на якого він міг би рівнятися. Йому корисне спілкування з дідусями, дядьками, хрещеними батьками й старшими братами. Чим більше чоловіків в оточенні дитини, тим більш гнучко він буде будувати свою чоловічу поведінку.

2. Рішення і відповідальність

З малих років хлопець повинен вчитися приймати рішення і нести відповідальність. При кожному зручному випадку надавайте синові можливість робити вибір. Коли шукаєте рішення проблеми, радьтеся з ним - нехай маленький чоловік відчуває свою значимість і вчиться бути опорою для близьких.

3. Право на помилку

Дозволяйте синові робити помилки. І не поспішайте його лаяти - краще поясніть, як дитина може самостійно виправити помилку. Шляхом проб і помилок хлопчик дізнається про навколишній світ, а з вашою підтримкою зміцнить віру в себе.

4 .Питання-відповідь

Відповідайте на всі запитання допитливого хлопчика - так ви підтримаєте його прагнення вчитися і отримувати нові знання. Щось може особливо зацікавити малюка і з часом перерости в його захоплення.

5. Похвала

Щоб зміцнити впевненість у собі і позитивну самооцінку, дитину важливо хвалити. При цьому, похвала повинна бути об'єктивною. Не варто обманювати сина, перебільшуючи його досягнення («Ти найкращий в світі воротар!», «Так твоєму вмінню вирішувати задачки позаздрив би сам професор математичних наук!»). Хвалити краще не за талант і здібності, а за докладені зусилля. Не залежно від результату затії, важливо, що дитина намагалася.

Як виховати справжнього чоловіка
ЕМОЦІО

1. Проявляйте любов

Дитина повинна відчувати себе потрібним і улюбленим: у всіх ситуаціях, в будь-якому віці. По мірі дорослішання, хлопчики, як правило, віддаляються від матері. Вони прагнуть до незалежності та самоутвердження. Однак це не скасовує їх потреби в материнській любові. Розцілувати підлітка на очах у однолітків - не найкраща ідея. Це може викликати його збентеження і невдоволення. А ось нетривалі обійми і поцілунок на ніч допоможуть хлопчику відчути материнську любов і турботу.

2. Навчіть розуміти себе

Колись прояв почуттів з боку чоловіка вважався слабкістю. Але ми ж не в 19-му столітті і знаємо, що внутрішня рівновага людини неможлива без уміння ділитися переживаннями. Навчіть сина розуміти свої почуття й виражати їх словами. Коли дитина плаче - заспокойте його, незалежно від масштабу проблеми. Про фразу «хлопчики не плачуть» слід забути. Ігнорування емоцій дитини може призвести до того, що хлопчик буде соромитися своїх почуттів і надалі зіткнеться з проблемами в побудові відносин.

3. Навчіть розуміти інших

Вчіть сина емпатії, співпереживання. Ось як це можна робити: - Спостерігаючи за різними життєвими ситуаціями запропонуйте синові поставити себе на місце іншої людини. Наприклад, іноземець заблукав і просить підказати дорогу, дівчинка послизнулася на льоду, чоловік запізнився на автобус. Запитайте у дитини, що б він відчував в подібній ситуації - Для розвитку емпатії дитині корисне читання художньої літератури. Знайомлячись з переживаннями вигаданих персонажів, він навчиться розуміти емоції оточуючих його людей.

4 .Не критикуйте

Не читайте нотацій, не критикуйте, і ні в якому разі не смійтеся над сином. Хлопчикові важливо відчувати вашу підтримку в будь-якій ситуації. Не варто також використовувати прийом «я ж казала!». Так ви займаєте позицію тріумфатора, який все знав наперед. Краще поспівчувайте невдачі сина - хай він знає, що ви на його боці.

5. Підтримуйте мрію

Чи хоче ваш син «стати п'ятою черепашкою ніндзя» або «змайструвати космічний корабель» - помрійте разом з ним. І залиште дитині право на власні мрії - не нав'язуючи нереалізовані в минулому свої.