Що потрібно знати мамі, щоб її син з дитинства навчався поважати жінок

6 правил мам хлопчиків.

На дворі 21-е століття, і жінки йдуть рука об руку з чоловіками. Однак, незважаючи на прогрес на шляху до рівноправності, ми як і раніше далекі від повної рівності. Різниця в зарплаті, захмарні стандарти краси, домагання та інші проблеми — яскраве тому підтвердження. У цих умовах ростуть наші діти, інформує Ukr.Media.

Вкорінені роками гендерні упередження і жінконенависництво заважають досягти повної рівноправності. Споконвіку чоловіки вважалися годувальниками і дивилися на жінок зверхньо, часом навіть не усвідомлюючи цього.

Ми відповідаємо за формування світогляду своїх дітей. У наших силах навчити синів поважати своїх сестер і допомогти їм на рівних йти по життю.

Наше завдання — зробити певні кроки, щоб наші діти не лише вірили в гендерну рівність, а й дотримувалися цих переконань на практиці. І ось що необхідно зробити:

Будьте для них головним прикладом

Діти вчаться на прикладах. Нехай усвідомлюють, які цінності і поведінку ви хочете прищепити їм. Розділіть з чоловіком обов'язки по дому і поговоріть з сином про те, що дотримання гендерних ролей — не примус, а вибір. Завдяки цьому дитина зрозуміє, що у мами і тата однакова відповідальність незалежно від статевої приналежності.

Тримайте в курсі світових новин

Повідомляйте дитині про події, що відбуваються у світі відповідно до її віку, пояснюючи, що правильно, а що ні — від чоловічих домагань до абортів плоду жіночої статі. Розуміння різниці між поганим і хорошим привчить її поважати жінок з самого дитинства.

Відмовтеся від гендерних ролей

Якщо у вас різностатеві діти, не нав'язуйте їм гендерні ролі. В рівній мірі залучайте їх в домашні справи і заохочуйте заняття тим, що їм подобається — чи то «хлоп'ячий» чи «дівчачий» спорт. Можливості мають бути однакові у всіх.

Заблокуйте медіа з образливим контентом

У міру дорослішання діти все більше уваги звертають на інформацію зі ЗМІ, і час від часу вбирають прищеплювані ними цінності. Переконайтеся, що доступні дитині телепередачі, мультфільми та онлайн контент не пропагують гендерну нерівність і не проявляють неповаги до жінок.

Заступайтеся, коли бачите, що хтось проявляє неповагу до жінки

Як згадувалося вище, ваш син постійно отримує від вас підказки і уроки, навіть коли вам здається, що це не так. Подавайте приклад не лише вдома, але і поза ним. Займайте тверду позицію, помітивши прояв неповаги до жінки.

Слухайте сина і дозволяйте висловитися

Багато хлопчиків побоюються засудження однолітків, соромлячись чесно висловлювати свою думку. Дозволяючи їм це, ви створюєте для них комфортні умови і допомагаєте сформувати впевненість у своїх переконаннях, тим самим допомагаючи боротися з тиском однолітків. Це заохочує і гендерну рівність.

Сьогодні батьки все частіше прагнуть прищепити дітям правильні цінності, не замислюючись, що вони — наше майбутнє, і їх дії впливають не лише на них самих і сім'ю. Правильне виховання дасть хвильовий ефект, здатний змінити світ. У наших силах крок за кроком йти до цього.