Народні секрети лікування горла дитини

Восени і взимку частішає число простудних захворювань, особливо серед дітей. Величезні черги в поліклініках не тільки віднімають масу часу, а й можуть представляти собою небезпеку. В них ослаблений організм піддається ризику зараження ще чим-небудь від інших хворих, тому деякі батьки вважають за краще використовувати народні методи для лікування простудних захворювань, наприклад, болю і першіння в горлі.

Народні секрети лікування горла дитини


Ангіна - привід для звернення до лікаря
Народних методів лікування горла у дітей існує безліч, але перш, ніж скористатися будь-яким з них, пам'ятайте, що при сильному болі в горлі, супроводжуваному високою температурою, самолікуванням краще не займатися. Ангіна - не таке вже невинне захворювання, і лікувати його потрібно обережно. А вже якщо стан хворого погіршується, мигдалини запалилися і збільшилися настільки, що дитині стає важко ковтати, дихати і розмовляти, зволікати ні в якому разі не можна і слід обов'язково звернутися до лікаря для підбору необхідних ліків.

Тепле пиття
При незначних болях в горлі можна вдатися і до секретів народної медицини. Якщо дитина прийшла, наприклад, зі школи і скаржиться на легке нездужання, голос його захрип, а при ковтанні виникає невеликий біль, перше, що ви можете йому запропонувати, - тепле молоко з медом. Цей смачний напій пом'якшить першіння в горлі, але набагато ефективніше виявиться наступне питво: поріжте дрібно цибулину, проваріть її пару хвилин в киплячому молоці, остудіть до кімнатної температури, процідіть і тільки потім додайте чайну ложку натурального меду. Молоко можна замінити звичайною водою. Або приготуйте розведений лимонний сік, присмачений все тим же медом. Будь-який з цих напоїв слід пити 2-3 рази на день, не кваплячись, дрібними ковтками.

Компреси
Теплі компреси для горла можуть полегшити стан дитини, а можуть, навпаки, стати причиною посилення захворювання, особливо якщо в мигдалинах почався гнійний процес. Набагато краще по впливу виявиться компрес холодний. Наприклад, сирний. При цьому необхідно укласти хворого в тепле ліжко, зробити компрес на горло з прохолодного сиру і видати кружку з гарячим чаєм. Холод зменшить набряк тканин, зніме біль і полегшить ковтання. А тепле питво змиє слиз з хворих мигдалин.

Полоскання
Дієвість народного методу лікування горла шляхом полоскання визнається не всіма лікарями. На запальний процес, що відбувається в глибинах тканин, впливу вони не роблять, але і шкоди теж не приносять, а деяким пацієнтам відразу ж легше дихати і ковтати. Якщо дитина вже вміє полоскати горло, можна кожні півтори-дві години видавати їй для цих цілей чай з ромашки або шавлії, слабкий розчин кухонної солі, розведений теплою водою лимонний сік.