Названо шість захворювань, які передаються в сім’ях по жіночій лінії

Фахівці назвали захворювання, високий ризик яких пов’язаний зі спадкуванням певних генетичних варіацій по жіночій сімейній лінії. Тому важливо знати, чим хворіла не тільки мама, але і бабуся, і інші родички.

Остеопороз. При даному захворюванні руйнівний процес зачіпає сполучні тканини, робить кістки крихкими, схильними до ламкості. В основному жертви остеопорозу – це жінки, які досягли 65-річного віку. Якщо остеопороз був у матері, він з великою ймовірністю може виникнути і у дочки.

Мігрень. Схильність до мігрені пов’язана зі специфічною активністю судин головного мозку, яка в свою чергу обумовлюється генетикою. Уникнути спадкової мігрені може допомогти строго дотримання правил здорового способу життя: відмова від сигарет і алкоголю, суворий контроль споживаного кофеїну і захист від стресів.

Глаукома. Повільно розвиваючись після 50 років, глаукома може стати причиною повної втрати зору. Жінкам, чиї матері або інші родички по жіночій лінії страждали від глаукоми, потрібно регулярно проходити огляди у офтальмолога. У них захворювання розвивається набагато частіше, ніж у чоловіків.

Хвороби серця і діабет. Смертність жінок частіше від наслідків хвороб серця і діабету другого типу дуже висока. Не в останню чергу тому що існують генетичні фактори, що впливають на розвиток цих хвороб. Зокрема, жінки успадковують від матерів певний тип жироотложения: якщо жир відкладається за типом фігури «яблуко», ризик розвитку серцевих порушень і діабету підвищується.

Рак молочної залози і яєчників. Специфічна і успадкована в сім’ї по жіночій лінії мутація генів (така ж, як у Анджеліни Джолі) є однією з причин появи раку молочної залози і яєчників. При наявності цих типів раку у родичок жінкам необхідно регулярно обстежуватися.