Два звичних продукта вбивають імунну систему людини

Групі мікробіологів з Ірландії вдалося з'ясувати, що такі звичні для нас продукти, як сир і м'ясо, негативно позначаються на імунній системі людини. Вони послаблюють захисні функції організму, допомагаючи інфекції проникнути всередину, повідомляють закордонні наукові видання.

Два звичних продукта вбивають імунну систему людини
Бактерії, які містяться в м'ясних продуктах і сирах здатні вступати у взаємодію з вірусами, знижуючи тим самим опірність організму, тобто послаблюючи його імунітет.

Учені дійшли таких висновків, провівши серію експериментів з бактерією лістерією. Потрапляючи в організм здорової людини, вона не приносить ніякої шкоди, так як розчиняється разом з їжею в шлунковому соку. Але при зловживанні, приміром, багатими глутаматом м'ясними продуктами в шлунку знижується рівень кислотності. Це призводить до того, що лістерія з легкістю виживає в людському організмі і відбувається інфікування.

Підвищений вміст глутамату також небезпечний для нейронів (нервових клітин). Його надлишок в синапсі (місце контакту між нейронами) може привести до перезбудження і навіть відмирання даних клітин. Це, в свою чергу, провокує розвиток різних захворювань центральної нервової системи, наприклад, бічного аміотрофічного склерозу.