Насправді йогурти марні для здоров'я

Нова робота, об'єктом дослідження якої стали йогурти, розчарує шанувальників цього продукту. Всупереч поширеній думці, вживання йогуртів не приносить користі здоров'ю людини - воно взагалі не дає ніякого ефекту.

Насправді йогурти марні для здоров'я
Для багатьох людей йогурт однозначно корисний продукт харчування, який, як вважається, містить важливі для організму речовини і сприяє травленню. Однак дослідження, про яке повідомляється в Тhe Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics, спростовує цю думку.
За словами його авторів, фахівців з Іспанії, навіть регулярне вживання йогурту не чинить на організм ні позитивного, ні негативного впливу.

Якщо йогурт цінне джерело кальцію і біфідобактерій, у людини, яка його вживає, повинні покращитися показники здоров'я. Але дослідники встановили: у стані здоров'я людей, які його їдять, не відбувається поліпшень в порівнянні з тими, хто не їсть йогурт.

«Його вживання не приносить організму ні користі, ні шкоди», - цитує фахівців видання.

У дослідженні вчених брали участь 4445 чоловік, які в рамках проекту дотримувалися приблизно однакової дієти. Відмінність була лише в одному: одна частина людей постійно вживала в їжу йогурт, а інша його не їла.

Відзначимо, що раніше окремі дослідження показували, що вживання йогурту приносить певну користь: наприклад, покращує функції мозку і стан шкіри.