П'ять масових помилок щодо літнього офісного дрес-коду

Щоліта відбувається одне й те ж: з приходом тепла працюючий з 9 до 18 год. починає шукати лазівки в бездушному офісному дрес-коді в жадобі свободи і комфорту. Законне бажання, але головне - не наламати дров (як дехто).
П'ять масових помилок щодо літнього офісного дрес-коду
Помилка номер 1: вся така жіночна


Стиліст вважає, що чоловіки і жінки порушують офісний дрес-код зовсім по-різному. Представники сильної статі схильні недооцінювати важливість акуратного зовнішнього вигляду, а біда слабкого, навпаки, - тяга до всіляких прикрас себе коханої. Жінки хочуть і на роботі залишатися жіночними, що здатне зіграти з ними злий жарт. Напівпрозорі речі, оголене декольте, занадто вузька або занадто коротка спідниця - найбільш очевидні промахи.

«Квіткові принти знову увійшли в моду. Але будьте обережні з тим повідомленням, яке ви посилаєте оточуючим таким вбранням. Цей принт відмінно підходить для проведення часу поза офісом, а ось на роботі представить вас більш юною і м'якою. Це навряд чи позначиться позитивно на професійному іміджі ».
Любителькам квіточок і рюшів стиліст рекомендує накинути вдень на жіночний наряд піджак або кардиган.

«На жаль, представниці прекрасної статі на керівних позиціях, одягаючись жіночно, виробляють на оточуючих враження менш компетентних, незалежно від своїх справжніх професійних якостей», - попереджає кар'єрний консультант.

Помилка номер 2: про бідні сандалі замовте слово

Про сандалі, особливо чоловічі, стилістами сказано вже чимало.

«Чоловікові йти в сандалях на роботу? Ні. Ніколи », - нагадує стиліст.

Однак експерт звертає увагу офісних працівників і на те, що сандалі - не єдиний тип літнього взуття, в якому незручно дертися по кар'єрних сходах. Під заборону потрапляє будь-яке «галасливе» взуття, наприклад голосно цокаючі підбори або ляскаючі шльопанці. До чого привертати до себе непотрібну увагу?

«Якщо у вас на роботі демократичний взуттєвий дрес-код, радійте, але не занадто. Жінкам при виборі відкритих туфель або сандаль важливо пам'ятати про необхідність педикюру. Краще, якщо у взутті буде хоча б маленький каблук або танкетка, підошва не повинна бути зовсім плоскою - це шкідливо і може привести до ортопедичних проблем у майбутньому. Але занадто високі підбори - теж табу ».

Помилка номер 3: не знати суті поняття casual

Стилісти вважають, що офісні працівники дуже часто переоцінюють поняття вільного дрес-коду. Якщо вам прислали в розсилку, що можна ходити в шортах, джинсах або футболках, це не означає, що шорти можуть бути суперкороткі, джинси - драні, а футболка - модно-линяла, з лихими написами. Роботодавець, швидше за все, сподівається, що співробітники поставляться до поняття casual розсудливо і не будуть нахабніти.

«Ви купили цю футболку під час останньої відпустки, на ній написано" Раз текіла, два текіла, три текіла "? Якщо ви не хочете, щоб начальник вважав вас придурком, не надягайте одяг з вільними написами на роботу », - радить редактор фешн-блогу Stylelist.

Художньо роздерті джинси Джина не рекомендує через повідомлення, яке, так вже історично склалося, ці штани посилають оточуючим. «Рваний денім заявляє за вас:" Плювати на соціум ". Але на роботі від вас чекають, що ви поважаєте соціум, визнаєте владу і дотримуєтеся субординації », - говорить експерт.

Коли роботодавець дає зелене світло шортам, він, як правило, сподівається, що ви прийдете в скромному класичному варіанті. Замість цього в хід йдуть джинсові моделі з бахромою або спортивні на кулісці, або життєрадісні штани гавайського забарвлення, або похідні хакі з купою бездонних кишень.

«Сьогодні, на відміну від початку ХХ століття, чоловіки можуть майже всюди ходити в шортах, не побоюючись несхвальних поглядів. Але офіс - це останній не взятий бастіон ». Вона радить виправдати надії відділу кадрів і зупинитися на класичних бермудах - шортах з простої однотонної тканини середньої щільності, довжиною максимум на долоню вище коліна.

Помилка номер 4: співробітнику, ви не на пляжі ...

Будь-які типові атрибути вільного дозвілля повинні залишитися вдома і не ходити з вами на роботу.

«Все, що відноситься до пляжної, спортивної, домашньої атрибутики не підходить для офісу», - пояснює очевидне, начебто, правило кар'єрний експерт.

Як найбільш характерний приклад приводіться сонячні окуляри, які багато жінок (і навіть чоловіків!) люблять носити на голові або на шиї, начепивши зверху на одяг.

«Увійшли до приміщення - зніміть і відкладіть сонячні окуляри. Ваші "рей-бени" - це не обідок для волосся », - рекомендує фахівець.

Помилка номер 5: думати, що все це не особливо важливо

Опитування роботодавців, проведене порталом Сareerbuilder.com, показало, що 93 відсотки керівників назвали вміння правильно одягатися в офіс важливою професійною навичкою. Всі ці топ-менеджери зізналися, що стиль одягу співробітника впливає на його шанси просунутися по кар'єрних сходах.