Вікові працівники виявилися більш здоровими і надійними

Багато роботодавців віддають перевагу молодим працівникам перед літніми, оскільки вважають, що у них міцніше здоров'я. Проте дослідники з Великобританії встановили, що молоді люди значно частіше виявляються хворими, через що пропускають роботу.

Вікові працівники виявилися більш здоровими і надійними
Віковим працівникам потрібно наполовину менше лікарняних днів, ніж їх колегам, які ще не досягли 30 років, як з'ясували англійські соціологи. Працівники старше 50 трудяться значно більш ретельно, ніж їхні молоді колеги, які частіше хворіють. Дослідження показало, що молоді працівники є найменш надійними, вони найчастіше відсутні на робочому місці з тих чи інших причин, включаючи придумані, а не реальні хвороби.

Так, серед співробітників старше 50 за останній рік лише 25% брали лікарняні. У віковій групі від 20 до 29 років таких виявилася 50%. Крім того, працівники за 50 значно рідше пропускали роботу через якісь незначні недуги, начебто застуди, і вони також швидше поверталися до своїх трудових буднів.

Лише кожен десятий віковий працівник зізнався в тому, що брав більше лікарняних, ніж йому було потрібно для одужання. У віковій групі від 20 до 39 років так поступали цілих 55%. Майже третина молодих працівників розглядають лікарняні, як додаткові дні відпустки, які вони повністю заслуговують.

44% працівників цієї вікової групи симулювали ті чи інші хвороби, а серед людей старше 50 таких виявилося лише 12%. Дослідники припускають, що ця різниця пояснюється наближенням віку пенсії. Літні працівники не хочуть пропускати вихід на роботу, оскільки бажають зберігати свою посаду як можна довше.