До чого призводять незручні туфлі?

Красиво нафарбовані нігті це ще не все. При неправильній, потворній формі стопи ти відчуваєш серйозний дискомфорт. Тому, перш ніж відправитися на педикюр, подбай про те, щоб твої стопи були здоровими. Більшість захворювань можна вилікувати. Чим швидше ти звернешся до лікаря, тим краще.

До чого призводять незручні туфлі?
Деформація першого пальця стопи - що це таке?

Халюс - це викривлення першого пальця стопи. Для цього нездужання типові напади болю і запальні процеси. Іноді затруднюється нормальна ходьба. Дуже часто схильність до галюксу (а також до плоскостопості) є спадковою. Тому, якщо твоя мама чи бабуся стикалися з такою проблемою, уважно доглядай за своїми стопами.

Деформації стопи може сприяти взуття на високому каблуці з завуженим носком. Через каблук на передню частину зводу стопи доводиться значне навантаження, і це часто призводить до того, що в цьому місці вона стає плоскою. Згодом з'являються болючі натоптиші і, нарешті, галюкс. Однак головним чинником виникнення цього нездужання є помилки, які ми здійснюємо під час ходьби і які зазвичай формуються ще в дитячому віці. Однак це ще не все.

Негативний вплив на стопи роблять також і неврологічні захворювання, надмірна вага, фізична активність, яка вимагає неправильного положення стопи (наприклад, балет). Провокуючим чинником служить і стрес (він знижує концентрацію уваги і сприяє тому, що ми робимо невпевнені кроки).

Галюкс: група ризику

Найчастіше страждають жінки у віці близько 40 років, хоча проблема може зачіпати і 10-12-річних пацієнтів.

Профілактика галюкса

- Подбай про гарне взуття: зручне, провітрюване, на плоскій підошві і з широким носком. Протягом дня знімай взуття та якомога частіше воруши стопами. Це сприяє роботі м'язів.
- Як можна частіше ходи босяком по піску, по галявині. Завдяки цьому зміцнюються м'язи і зв'язки ніг.
- Масажуй стопи, щоб поліпшити кровообіг і розслабити м'язи.
- Роби спеціальні вправи для зміцнення м'язів і зв'язок.
- Носи устілки і спеціальний клин, який буде відводити палець.

Як лікувати галюкс?

Головне - поставити правильний діагноз і встановити причину. Лікар повинен оглянути не тільки твою багатостраждальну стопу, а й всю ногу. Він порекомендує тобі зробити рентгенівський знімок стопи, пройти біомеханічне обстеження, визначить ступінь навантаження тіла на стопи.
Реабілітація знадобиться перед операцією і після неї. Мета: відновити правильність рухів і нормальну роботу м'язів.
У разі серйозних змін, які часто призводять до неможливості нормально ходити, необхідна операція. Щоб повернути стопі правильну форму, проводиться корекція галюкса. На жаль, операція не з приємних і вимагає довгого періоду реабілітації. Звичайне взуття ти зможеш взути через 6 тижнів після операції, а через 12 тижнів до тебе повернеться колишня фізична активність. Увага! Якщо ти не усунеш джерело проблеми, наприклад, не укріпиш м'язи і зв'язки на ногах, хвороба знову може дати про себе знати.

Галюкс - жіноча проблема

Близько 75% пацієнтів, які звертаються до ортопедів зі скаргами на біль або деформацію стопи, це в основному жінки. Виявляється, що у них м'язово-зв'язковий апарат стопи слабкий. Особливо схильні до небезпеки вагітні жінки. У цей період збільшується маса тіла, а зв'язки слабшають.

Етапи розвитку галюкса

1. Невелика деформація
2. Зміни, які можна зупинити.
3. Серйозна деформація (необхідна операція)

Галюкс: перші ознаки

Зверни увагу на те, як ти переш підошву взуття: якщо взуття стирається з боків, це сигнал про те, що ти при ходьбі ступаєш неправильно
Причиною для занепокоєння мають стати мозолі, часті потертості.
У тебе проблема з випрямлення пальців і стопи? Це може вказувати на ослаблені м'язи зводу стопи і плоскостопість.
Твої стопи «червоніють», набрякають, болять і німіють? Часто це результат деформації.