Підбираємо сонцезахисні окуляри

Здається, ось-ось настане справжня весна: буде тепло і сонячно. У таку погоду потрібно подбати про здоров'я зору.

Підбираємо сонцезахисні окуляри
Про що потрібно пам'ятати при виборі окулярів?

Розмір. Сонячні окуляри за призначенням повинні бути великими, причому настільки, щоб доходити до брів у верхній точці і до скронь - з боків. Дужки повинні бути широкими, щоб теж перегороджувати шлях сонячним променям. Крім того, великі окуляри захищають ніжну шкіру навколо очей. Любителі ходити влітку без окулярів, восени часто виявляються з білими «промінчиками» навколо очей.

Матеріал. Прийнято вважати, що гарні окуляри обов'язково зроблені зі скла. Насправді якісні полімерні матеріали з нанесеними на них фільтрами можуть бути як мінімум не гірше. Крім того, вони не б'ються і майже не відчуваються на переніссі через невелику вагу. Легенди про шкоду пластика з'явилися через дешеві темні окуляри без жодних фільтрів, які пропускають 100% ультрафіолетових променів. Скло саме по собі затримує ультрафіолет, значить, лінзи можуть не бути занадто темними. Але вони можуть розбитися, тому не підходять дітям і тим, хто цінує практичність.

Захист. Всю інформацію про те, наскільки окуляри здатні захистити ваші очі, можна дізнатися з сертифікату. Він повинен додаватися обов'язково, і, зрозуміло, продавці вуличних лотків вам його не покажуть. Маркування може показувати або ступінь, з якою окуляри пропускають світло (де нульова пропускає 80-100%, а четверта - 3-8%), або розряд, що по суті, одне і те ж. Косметичні очки потрібні більше для краси, ніж для захисту; універсальні знадобляться влітку в місті, а спеціальні блокують до 80% ультрафіолетових променів і незамінні на морі або в горах. Іноді ступінь захисту вказують у нанометрах (довжина хвилі): 400 нм - це 100% захисту.