Чому дефіцит активності призводить до смертельних хвороб

Протягом 12 років більше 300 000 жителів європейських країн проходили участь у програмі EPIC - European Prospective Investigation int Cancer and Nutrition Study. Учення відстежували вагу, зріст, окружність талії, поєднуючи їх зі звітами активності учасників на роботі і у вільний час. Для дослідників було важливо зрозуміти, що стає причиною розвитку смертельних захворювань.

Чому дефіцит активності призводить до смертельних хвороб
Результати показали наступну картину. Виявляється, через дефіцит фізичної активності можна заробити смертельну хворобу. У 2008 році по всій Європі померло близько 9 млн. чоловік. Близько 340 000 смертей були викликані ожирінням. У той же час, сидячий спосіб життя став причиною смерті для майже 700 000 людей.

Дослідження дали можливість зрозуміти, що навіть відсутність зайвої ваги не рятує людину від необхідності робити фізичні вправи і вести активний спосіб життя. Невелика щоденна прогулянка протягом 20-30 хвилин дозволяє знизити ризик смерті майже на третину. Те ж стосується і людей із зайвою вагою: прогулянка не спалить багато калорій, але допоможе тілу підбадьоритися.

«Дослідження вийшло досить громіздким і складним, але в результаті ми отримали простий посил. Людина повинна вести активний спосіб життя і це різко підніме її шанси продовжити собі життя. Будь-який прояв активності дозволить залишатися в тонусі, а з часом людина і зовсім знайде оптимальну для себе форму. Втім, це скаже вам будь-яка людина: бути у формі - корисно для здоров'я », - Девід Кац, директор групи вчених госпіталю Center Griffin при Єльському університеті.