Доведено: 2 хвилини ходьби продовжують життя

Якщо кожну годину своєї звичайної діяльності людина буде доповнювати всього лише двохвилинною ходьбою, її здоров'я значно покращиться, а протяжність життя збільшиться. Про це заявили вчені з Університету Юти, чия робота довела неоціненну користь незначної фізичної активності.

Доведено: 2 хвилини ходьби продовжують життя
Протягом трьох років фахівці вели спостереження за групою з 3240 учасників, які носили спеціальні пристрої для вимірювання рівня їх активності. Результатом цього проекту, протягом якого померло 137 осіб, став висновок вчених про те, що фізичні навантаження навіть в невеликому обсязі можуть посприяти довголіттю і більш міцному здоров'ю.

Зокрема, дослідники з'ясували, що якщо дві хвилини кожної години витрачати на легку фізичну діяльність, замість того, щоб сидіти на дивані або за столом, - ризик передчасної смерті знижується на третину. Але відносно людей з хронічною хворобою нирок ефект невеликих фізичних вправ проявлявся навіть більшою мірою - у них ризик передчасного відходу з життя знижувався на 41 відсоток.

Автори дослідження підкреслюють, що дві хвилини в годину потрібно витрачати саме на активність, тобто, необхідно рухатися - ходити, розминатися або навіть виконувати якусь роботу по дому. Коли під час експериментів люди піднімалися зі стільця і ​​просто стояли дві хвилини протягом кожної години, це все одно не приносило ніякої користі. Але варто було добровольцям почати рухатися або ходити, вплив їх фізичної діяльності відразу виявлялося значущим.

Для довідки
На думку вчених, звичайна діяльність людини повинна включати 2,5 години помірних фізичних навантажень на тиждень.