Як відучити дитину від грудей

Малюк росте, міцніє, і настає момент, коли мамі пора його вже перевести на повноцінне самостійне харчування. Тобто, відлучити від грудей. Це питання складне, тому що має і фізіологічну, і психологічну основи. Розглянемо, як безболісно для малюка пройти цей етап його розвитку.

Як відучити дитину від грудей
Оптимальний вік для відлучення від грудей

Так от, коли відлучити дитину від грудей, вирішує мама. Саме вона! У цьому питанні варіантів немає, є тільки виправдання. Як жінка налаштується, так і буде. Налаштувалася «У мене немає молока» і не годує малюка з місяця-двох, а то і з народження. Інша ж жінка навпаки «Буду годувати до 3 років. Так рекомендують лікарі. Буде хороший імунітет у малюка ». Насправді ж, деякі лікарі стверджують, що корисне молоко у матері всього до року, а потім в ньому є ті речовини, які дитині вже не потрібні. Та й потім, дитині потрібно їсти вже різноманітну їжу, що містить необхідні білки, жири, вуглеводи і вітаміни, які одне молоко не забезпечить. А значить, і користі в ньому немає. Є звичка, емоційна прив'язаність. Для фізичного здоров'я це не зашкодить, а от психологічне - ймовірність є.

Пояснюємо. Чим пізніше ви почнете відучувати дитину від грудей, тим більше труднощів зустрінете: капризи, істерики з вимогою свого, образи і відстороненість, які витримати просто сил іноді не вистачає. Все тому, що звички важко залишити в минулому. Якщо дитина смокче груди до 3 років, а то й довше, велика ймовірність того, що вона почне рано курити (заміщення смоктального рефлексу по З. Фрейду). Плюс, дитина з допомогою грудей заспокоюється, і якщо її забрати, буде неспокій, з яким вона в 3 роки ще не навчилася справлятися.

Та ще це ж і прихильність до мами! Ми знаємо дорослих людей, які кидають свої сім'ї «заради мами» або тому що «мамі не подобається зять (невістка)». І самостійність.

Так що для психологічного здоров'я дитини найкращий час відлучити від грудей - до року. Малюк пішов, став самостійним, його потрібно підтримати, дати свободу і відпустити від себе. Допустимо - до двох. Але робити все потрібно поступово і правильно!

Як правильно відучити малюка від грудей

Перше, що мама повинна для себе вирішити - це має бути неповоротні рішення. Варіантів «ну, гаразд, дам груди, а то так кричить, що сил немає», «сьогодні дам груди, а вчора не дала» - бути не повинно. Вони плутають дитину, і вона тоді вимагає з більшою силою.

Друге, відлучайте поступово. Кожен місяць прибирайте одне годування грудьми. Спочатку ранкове, потім ще після денного сну, далі перед денним сном і нарешті - перед нічним.

Потім, пам'ятайте, що малюка треба готувати до того, що скоро він буде обходитися без грудей. Розмовляйте, пояснюйте, що молочка стає менше, що він їсть сам кашку, сирок, що він підріс і мамі вже важко, що це зробить його сильніше, доросліше. Здається що не розуміє? Все розуміє! Розуміє інтонацію, міміку, жести, і більшість слів! На це у вас піде тижнів зо два.

Далі, почати відлучати малюка потрібно тоді, коли він здоровий і у нього не лізуть зуби. Інакше ви йому ускладнюєте процес видужування. Будьте поруч, і ні в якому разі не їдьте з дому, коли відлучаєте. Малюк втрачає груди, потім вас - це страшно. Розвиває страх залишитися без мами. Набагато легше дитині обходитися без грудей, коли ви поруч, а це йому і треба.

Можна використовувати пустушку, але все ж таки постарайтеся обійтися без неї.