Як ім'я дитини впливає на її поведінку?

Американські психологи, проаналізувавши статистичні дані, виявили цікавий ефект, який доводить зв'язок між звучанням імені, яке носить дитина, з її поведінкою в майбутньому.

Як ім'я дитини впливає на її поведінку?
Виявилося, що ім'я, яке ви дасте дитині, дійсно буде чинити вплив на її подальше життя - і в цьому немає ніякої містики, тільки психологічний феномен під назвою «прихований егоїзм» (implicit egoism). Справа в тому, що своє ім'я людина чує і пише набагато частіше за інші слова, тому у неї формується позитивна асоціація з предметами або поняттями, які співзвучні його власним ім'ям.

Так, наприклад, Філіппи частіше бажають жити у Філадельфії, а Вірджинії - в штаті Вірджинія. Те ж стосується і професій - Дениси частіше за інших стають дантистами, а Лоуренси і Лаури - адвокатами (в англійській мові слово адвокат - lawyer співзвучно з іменами Lawrence і Laura). Навіть товари і продукти ви вибираєте частіше ті, які мають спільне зі звучанням вашого імені.

У дослідженнях, проведених раніше, доводиться, що вчителі більше уваги звертають на дітей з іменами, які прийнято вважати аристократичними або старовинними. Носії цих імен вже в дорослому віці отримують зарплату в середньому на 26% більше, ніж люди з іменами простіше.

Вчені роблять акцент на тому, що всі взаємозв'язки між звучанням імені та подальшою долею дитини виявити вкрай складно, проте радять не називати дітей іменами, які дадуть привід знущатись над дитиною в школі, дражнити його чи сміятися. Це може вкрай негативно позначитися на всьому його майбутньому житті.