Названий найдешевший спосіб не хворіти

Результатом експериментів, проведених вченими з Університету Мічигану, стало відкриття про те, що захищатися від небезпечних хвороб не так вже важко і дорого. Все, що медики радять робити для цього - регулярно вживати вишню в будь-якому вигляді.

Названий найдешевший спосіб не хворіти
Протягом 90 днів дослідники тримали лабораторних щурів на «західній дієті з високим вмістом жирів і помірним - вуглеводів. Після цього в режим харчування гризунів був введений порошок подрібненої вишні, у кількості, що становить один відсоток від харчування. Ще через деякий час фахівці зафіксували у мишей позитивні зміни в показниках їх життєдіяльності. Зокрема, спостерігалося скорочення факторів ризику серцевих захворювань, зниження концентрації холестерину, зменшення маси тіла, жирового прошарку і маркерів внутрішнього запалення.

Висунувши гіпотезу про те, що всі ці зміни були викликані лише вживанням вишні, вчені здійснили експеримент - на цей раз з участю 10 осіб з ожирінням і зайвою вагою. Цим пацієнтам було запропоновано пити вишневий сік щодня протягом 4 тижнів.

Підсумком проекту з участю людей також стали позитивні трансформації. В організмі учасників досліду було зафіксовано істотне скорочення декількох маркерів запалення, а також зниження рівнів тригліцеридів - ключового фактора ризику серцевої хвороби.

Підвівши риску під цими дослідження, лікарі резюмували: продукти, багаті антиоксидантами, такі, як вишня, потенційно зменшують запалення і володіють сильними корисними властивостями для зниження ризику захворювань.

«Вишня володіє потужними протизапальними перевагами порівняно з іншими ягодами, і збагачений нею раціон харчування не тільки знижує загальні запальні процеси в організмі, але і зменшує запалення в ключових органах, які впливають на ризик серцевої хвороби у тих, хто має ожиріння», - така думка фахівців.

При цьому вони окремо відзначають, що вишня доступна для споживання практично цілий рік, адже її можна вживати в сушеній, замороженій формі або у вигляді соку.