Зуби і волосся псуються з однієї і тієї ж причини

Вчені з'ясували, що у формуванні волосся і емалі зубів задіяний один і той же білок, нестача якого однаково негативно позначається на зубах і волоссі людини.

Зуби і волосся псуються з однієї і тієї ж причини
Доповідь, присвячена роботі дослідників, була озвучена 14 березня на конференції з питань стоматології та інших наук.

Незважаючи на те, що волосся та зуби складаються з різних структурних компонентів, на ранніх стадіях розвитку людини вони утворюються з ектодерми - зовнішнього зародкового листка ембріона. Пізніше волосся формується з пластинок кератину, а зубна емаль - з різних протеїнів, які у міру дорослішання людини замінюються мінералами класу фосфатів. Зубна емаль, яка повністю сформувалася також включає в себе органічні елементи, повний список яких вченими поки не складений.

Дослідники провели експерименти на мишах і визначили, що одним з органічних компонентів зубної емалі є білок DLX3, який кодується однойменним геном. Цей білок відповідає за вироблення кератину волосяними фолікулами. Подальша робота вчених підтвердила, що проблеми в роботі гена DLX3 і викликані цим порушення вироблення білка призводять як до проблем з волоссям, так і до підвищеного ризику виникнення карієсу.