Чому шаруються нігті і що з цим робити

Часто ми задаємо собі питання: чому шаруються нігті? Що робити, якщо неприємності уникнути не вдалося? Напевно ти стежиш за здоров'ям, але іноді не можна встежити за всім і відразу. Ти могла перенервувати, погано харчуватися, або захворіти - і ось нігті шаруються.

Чому шаруються нігті і що з цим робити
1. Хвороби або інші проблеми зі здоров'ям.

Іноді цілком невинна неприємність може свідчити про серйозні проблеми в організмі. Найчастіше ламкість і розшарування нігтів вказує на порушення обміну речовин. Наприклад, якщо у тебе був запальний процес і ти лікувала його антибіотиками. Ніготь стає слабким через проблеми з печінкою, нирками, підшлунковою залозою і кишечником. Зверни увагу, чи немає у тебе сильної перевтоми, виснаження та стресу, а також ендокринних захворювань.

2. Нестача вітамінів або мікроелементів.

Необхідно поповнювати запаси вітамінів, мінералів і мікроелементів для підтримки організму в здоровому стані. Нігті шаруються через те, що ти мало живиш їх ззовні і зсередини. Які вітаміни потрібні організму і де вони містяться:

2.1. Кальцій - вітамін, який потрібен нігтям в першу чергу. Кальцій міститься в молочних продуктах, яєчному білку, кунжуті, капусті, шпинаті, бобових і горіхах.

2.2. Кремній. Його багато в редьці, редисі, моркві, цибулі-пореї, салаті, грибах.

2.3. Магній: вівсянка і гречка, бурий рис, житній хліб, цільні зерна пшениці, боби, банани.

2.4. Сірка: молоко, яйця, сир, морепродукти, редька, часник.

2.5. Фосфор: м'ясо, риба, неочищене зерно, насіння, горіхи, риба, птиця.

2.6. Заповнити брак таких вітамінів, як А, В1, В3, В5, С, D, Е. Можна навіть приймати цілий комплекс вітамінів - це точно не зашкодить.

3. Неправильний манікюр

Робити манікюр потрібно, але, по-перше, не надто часто, і, по-друге, якісно.

Користуйся скляними пилочками замість металевих. Вони не так травмують нігтьову пластину. Не шліфуй розшарований ніготь, щоб той не зламався. Підпилюй ніготь, тримаючи пилку з дрібним абразивом перпендикулярно до нігтьової пластини.

4. Контакт з миючими засобами.

Одягай гумові рукавички, коли працюєш з агресивними миючими засобами, адже через це нігті шаруються дуже часто. Нанеси живильний крем після прибирання або прання. Обробляй кутикулу і нігті спеціальним маслом і роби зміцнюючі ванночки для рук і нігтів.