30-хвилинний денний сон творить чудеса

Денний відпочинок тривалістю всього півгодини дуже корисний для здоров'я, так як він допомагає відновити збиток, викликаний хронічною нестачею сну. До такого висновку дійшли французькі вчені з Université Paris Descartes-Sorbonne Paris Cité в Парижі.

30-хвилинний денний сон творить чудеса
Величезна кількість людей в наші дні страждають від хронічного браку сну, який викликається напруженим ритмом життя і розвитком технологій. Вчені неодноразово доводили, що брак сну є причиною погіршення здоров'я, так як негативно впливає на імунну систему, прискорює процес старіння і руйнівно впливає на багато внутрішніх органів. Невиспавші люди частіше стають жертвами нещасних випадків, ожиріння, діабету, гіпертонії і депресії.

Французькі вчені виявили, що денний сон тривалістю всього півгодини здатний знизити рівень стресу в організмі і зміцнити імунну систему. Це відкриття особливо важливо для людей, що працюють в нічні зміни, а також тих, хто страждає від безсоння. Виявилося, що 30-хвилинний сон відновлює рівень гормонів і білків до норми.

"Наше дослідження показує, що всього півгодини денного відпочинку у день повертає рівень гормонів у крові до показника, який спостерігається при достатній кількості нічного сну, - говорить автор дослідження доктор Брайс Фара. - Наука перший раз довела, що денний сон здатний відновити біомаркери нейроендокринної та імунної системи до нормального рівня".


Автори дослідження вивчали зв'язок між рівнем гормонів і кількістю сну у 11 здорових чоловіків у віці від 25 до 32 років. Під час одного з експериментів чоловікам не давали спати вночі більше двох годин, а потім їм надавали можливість 30-хвилинного відпочинку вдень. Після денного сну їх рівень гормонів повертався до норми.